Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 245K vs AMD Ryzen 7 5800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 245K та AMD Ryzen 7 5800X3D — два потужні процесори, що належать до різних поколінь. Перший вийшов у жовтні 2024 року на архітектурі Arrow Lake, другий — легендарний чип для AM4 з 3D V-Cache, представлений у березні 2022 року. У цьому порівнянні ми розберемо їхні сильні сторони в синтетичних тестах, ігровій продуктивності та енергоспоживанні, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 245K значно випереджає AMD Ryzen 7 5800X3D за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий на 68%, а одноядерний — на 45%. Він також демонструє кращі показники в Geekbench 6 та більшості синтетичних тестів, за винятком стиснення файлів. Однак Ryzen 7 5800X3D досі залишається чудовим вибором для тих, хто оновлює стару систему AM4 і шукає відмінну ігрову продуктивність за нижчою ціною. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у робочих завданнях і нових іграх — обирайте Intel.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 245K має на 45% вищий результат у Cinebench R23 (2114 проти 1453), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: Intel набирає 24935 балів у Cinebench R23 проти 14804 у AMD — різниця майже 70%, що критично для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальну оцінку 100, але Intel досягає вищої продуктивності при аналогічному енергоспоживанні завдяки новішій архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Intel Ultra 5 245K має оцінку 56 проти 38 у AMD, що робить його кращим варіантом для систем без дискретної відеокарти.
  • Синтетичні тести: Intel перемагає у більшості бенчмарків (Geekbench, Passmark, Clang, Photo processing), але AMD лідирує у File compression (1240 MB/s проти 1210 MB/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2114 1453
Cinebench R23 (багатоядерний) 24935 14804

GeekBench v6

File compression 1210 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 149.1 Klines/sec 80.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 339 pages/sec 227.7 pages/sec
PDF Renderer 443.9 Mpixels/sec 316.9 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 205.9 pages/sec
Background blur 84.5 images/sec 54.7 images/sec
Photo processing 120.3 images/sec 81.4 images/sec
Ray tracing 30.9 Mpixels/sec 19.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2972 2113
Geekbench 6 (багатоядерний) 16609 11198

PassMark

Integer math 95.5 GOps/sec 89.1 GOps/sec
Floating point math 130.2 GOps/sec 50.1 GOps/sec
Find prime numbers 394M Primes/sec 223M Primes/sec
Random string sorting 54.2M Strings/sec 33.7M Strings/sec
Data encryption 32.7 GBytes/sec 20.3 GBytes/sec
Data compression 455.3 MBytes/sec 329.7 MBytes/sec
Physics 2998 Frames/sec 2890 Frames/sec
Extended instructions 38.1B Matrices/sec 22.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4682 3233
Passmark CPU (багатоядерний) 42561 28304

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 жовтня 2024 15 березня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 245K Немає даних
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 16
Частота 4,2 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 3.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 14 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 42x 34x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 159 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 AM4
Критична температура 105°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1900 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
IGPU FLOPS 1,95 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR4-3200
- DDR4-2933
- DDR4-2667
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 245K Сайт AMD Ryzen 7 5800X3D
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 245K чи AMD Ryzen 7 5800X3D?

Intel Core Ultra 5 245K має вищу однопотокову продуктивність, що дає перевагу в більшості сучасних ігор. Однак Ryzen 7 5800X3D з 3D V-Cache може бути конкурентним у старих проєктах, чутливих до кешу.

Чи варто оновлюватися з AMD Ryzen 7 5800X3D на Intel Core Ultra 5 245K?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у рендерингу, компіляції або роботі з фото, оновлення виправдане. Для суто ігрової системи різниця може бути не настільки значною.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Intel досягає вищих результатів при тому ж рівні споживання, що робить його більш продуктивним на ват.

Чи підтримує Intel Core Ultra 5 245K нові стандарти пам'яті?

Так, Intel Core Ultra 5 245K підтримує DDR5, тоді як AMD Ryzen 7 5800X3D працює з DDR4. Це впливає на загальну швидкість системи.

Який процесор кращий для робочих завдань, як-от відеомонтаж?

Intel Core Ultra 5 245K значно швидший у багатопотокових завданнях: у Cinebench R23 він набирає 24935 балів проти 14804, що робить його кращим вибором для відеомонтажу та 3D-рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.