Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 245K vs AMD Ryzen 7 5825U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 245K та AMD Ryzen 7 5825U — це два процесори різних поколінь і призначень. Перший, випущений у 2024 році, орієнтований на продуктивні настільні системи, тоді як другий (2022 рік) створений для енергоефективних ноутбуків. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками, енергоспоживанням та сценаріями використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 245K значно випереджає AMD Ryzen 7 5825U в усіх тестах продуктивності: Cinebench R23 (багатоядерний) — 24935 проти 9772, Geekbench 6 (одноядерний) — 2972 проти 1943. Він також демонструє кращу швидкість у рендерингу, компіляції та обробці фото. Однак Ryzen 7 5825U має вищу енергоефективність (обидва мають 100 балів у цій категорії), що робить його ідеальним для автономних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна потужність для робочих станцій або ігор — обирайте Intel. Для мобільності та економії заряду — AMD.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Intel Core Ultra 5 245K має в 2.5 рази вищий багатоядерний показник Cinebench R23 (24935 проти 9772), що робить його значно потужнішим у важких завданнях.
  • Однопотокова швидкість: У Geekbench 6 одноядерний результат Intel на 53% вищий (2972 проти 1943), що забезпечує кращу реакцію в іграх та повсякденних додатках.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий бал 100, але Ryzen 7 5825U споживає менше енергії (15-25 Вт проти 65-125 Вт у Intel), що критично для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel Ultra 5 245K отримав 56 балів проти 28 у AMD, що дає йому перевагу в базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 5 245K (жовтень 2024) новіший за AMD Ryzen 7 5825U (січень 2022), що пояснює його технологічну перевагу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2114 1417
Cinebench R23 (багатоядерний) 24935 9772

GeekBench v6

File compression 1210 MB/sec 577.5 MB/sec
Clang compilation 149.1 Klines/sec 63.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 339 pages/sec 107.2 pages/sec
PDF Renderer 443.9 Mpixels/sec 192.2 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 194.6 pages/sec
Background blur 84.5 images/sec 32.2 images/sec
Photo processing 120.3 images/sec 46.4 images/sec
Ray tracing 30.9 Mpixels/sec 16 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2972 1943
Geekbench 6 (багатоядерний) 16609 7055

PassMark

Integer math 95.5 GOps/sec 75.3 GOps/sec
Floating point math 130.2 GOps/sec 39.4 GOps/sec
Find prime numbers 394M Primes/sec 46M Primes/sec
Random string sorting 54.2M Strings/sec 24.1M Strings/sec
Data encryption 32.7 GBytes/sec 14.5 GBytes/sec
Data compression 455.3 MBytes/sec 228 MBytes/sec
Physics 2998 Frames/sec 736 Frames/sec
Extended instructions 38.1B Matrices/sec 14.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4682 3055
Passmark CPU (багатоядерний) 42561 18352

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 жовтня 2024 4 січня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Немає даних
Номер моделі 245K Немає даних
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Radeon RX Vega 8 (Ryzen 4000)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 16
Частота 4,2 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 3.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 14 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 42x 20x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 159 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 FP6
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) AMD Radeon RX Vega 8 (Ryzen 4000)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 512 512
TMUs 16 32
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 64 8
IGPU FLOPS 1,95 терафлопс 2,05 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 245K Сайт AMD Ryzen 7 5825U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 24 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 245K чи AMD Ryzen 7 5825U?

Intel Core Ultra 5 245K кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Passmark одноядерний 4682 проти 3055). Він забезпечує більше FPS у сучасних іграх.

Чи підходить AMD Ryzen 7 5825U для робочих станцій?

AMD Ryzen 7 5825U більше орієнтований на ноутбуки та офісні завдання. Для рендерингу чи компіляції краще обрати Intel Core Ultra 5 245K, який має в 2.5 рази вищу багатоядерну продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але AMD Ryzen 7 5825U споживає значно менше енергії (15-25 Вт), що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 5 245K у 2025 році?

Так, Intel Core Ultra 5 245K залишається актуальним для потужних ПК завдяки високим показникам у бенчмарках (Cinebench R23 багатоядерний 24935) та підтримці нових технологій.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Intel Core Ultra 5 245K кращий для відеомонтажу через вищу продуктивність у багатопотокових завданнях (Geekbench 6 багатоядерний 16609 проти 7055) та швидшу обробку фото (120.3 проти 46.4 зображень/сек).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.