Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 245K vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 245K та Apple M4 Max (14-Core) — два потужні процесори 2024 року, що представляють різні архітектури: x86 від Intel та ARM від Apple. Обидва чипи демонструють високу однопотокову продуктивність та енергоефективність, але мають суттєві відмінності в багатопотокових завданнях та інтегрованій графіці. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 245K випереджає Apple M4 Max (14-Core) у багатоядерному Cinebench R23 (24935 проти 23841) та Passmark (42561 проти 23275), що робить його кращим вибором для ресурсомістких завдань, як-от рендеринг або компіляція. Однак Apple M4 Max демонструє значно вищі результати в Geekbench 6 (одноядерний: 3996 проти 2972, багатоядерний: 23275 проти 16609) та має потужнішу інтегровану графіку (32 ядра GPU). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у професійних додатках під macOS — обирайте M4 Max. Для збірки ПК на Windows або Linux з акцентом на багатопотокові обчислення краще підійде Intel Core Ultra 5 245K.

Основні відмінності

  • Архітектура: Intel Core Ultra 5 245K базується на x86, тоді як Apple M4 Max (14-Core) використовує ARMv9, що впливає на сумісність з ОС та оптимізацію ПЗ.
  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 Max перевершує Intel у Geekbench 6 одноядерному (3996 проти 2972), що забезпечує вищу швидкість у повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 245K має перевагу в Cinebench R23 багатоядерному (24935 проти 23841) та Passmark багатоядерному (42561 проти 23275), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Apple M4 Max оснащений 32-ядерним GPU, тоді як Intel має слабшу інтегровану графіку (оцінка 56 проти 63), що важливо для відеомонтажу та легких ігор.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг (100) за цим параметром, але Apple M4 Max традиційно ефективніший у ноутбуках завдяки ARM-архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2114 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 24935 23841

GeekBench v6

File compression 1210 MB/sec Немає даних
Clang compilation 149.1 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 339 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 443.9 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 301.8 pages/sec Немає даних
Background blur 84.5 images/sec Немає даних
Photo processing 120.3 images/sec Немає даних
Ray tracing 30.9 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2972 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 16609 23275

PassMark

Integer math 95.5 GOps/sec Немає даних
Floating point math 130.2 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 394M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 54.2M Strings/sec Немає даних
Data encryption 32.7 GBytes/sec Немає даних
Data compression 455.3 MBytes/sec Немає даних
Physics 2998 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 38.1B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4682 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 42561 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 11 жовтня 2024 30 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Arrow Lake Apple M4
Номер моделі 245K Немає даних
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 6 10
Потоковий 6 10
Частота 4,2 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 3.6 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 14
Кількість потоків 14 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 42x 45x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 62 Вт
Макс. TDP (Boost) 159 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 Apple M-Socket
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 512 4096
TMUs 16 256
ROPs 8 128
Обчислювальні блоки 64 512
IGPU FLOPS 1,95 терафлопс 14,8 терафлопс
TGP Немає даних 51 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 410 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 245K Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 24 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 245K чи Apple M4 Max?

Intel Core Ultra 5 245K краще підходить для ігор на Windows завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з більшістю ігор. Apple M4 Max має потужнішу інтегровану графіку, але бібліотека ігор під macOS обмежена.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Apple M4 Max на ARM-архітектурі зазвичай споживає менше енергії в ноутбуках, що забезпечує довший час автономної роботи.

Чи варто вибирати Apple M4 Max для професійного відеомонтажу?

Так, завдяки потужному 32-ядерному GPU та високій однопотоковій продуктивності Apple M4 Max чудово справляється з відеомонтажем у Final Cut Pro та інших оптимізованих додатках.

Який процесор має вищу продуктивність у багатопотокових завданнях?

Intel Core Ultra 5 245K показує вищі результати в Cinebench R23 багатоядерному (24935 проти 23841) та Passmark, що робить його кращим для рендерингу, компіляції та інших паралельних обчислень.

Чи сумісні ці процесори з однаковими операційними системами?

Ні, Intel Core Ultra 5 245K працює на Windows, Linux та macOS (через Boot Camp), тоді як Apple M4 Max підтримує лише macOS. Це важливо враховувати при виборі платформи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.