Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 245K vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 245K та Apple M4 Pro (12-Core) — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший орієнтований на настільні ПК з високою багатопотоковою продуктивністю, другий — на енергоефективність та інтеграцію в екосистему Apple. У цьому порівнянні ми проаналізуємо ключові характеристики, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 245K виграє в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 24935 проти 19691), що робить його кращим вибором для рендерингу, компіляції та інших ресурсомістких процесів. Натомість Apple M4 Pro (12-Core) демонструє вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 3846 проти 2972) та значно кращу енергоефективність, що ідеально для ноутбуків MacBook Pro. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність у стаціонарному ПК — обирайте Intel. Якщо ви цінуєте автономність та продуктивність у компактному корпусі — Apple.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 245K значно випереджає Apple M4 Pro (12-Core) у Cinebench R23 багатоядерному (24935 проти 19691) та Passmark CPU багатоядерному (42561 проти відсутності даних).
  • Однопотокова продуктивність: Apple M4 Pro (12-Core) перевершує Intel у Geekbench 6 одноядерному (3846 проти 2972) та Cinebench R23 одноядерному (2235 проти 2114).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але Apple M4 Pro (12-Core) традиційно ефективніший завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довшу автономність у ноутбуках.
  • Інтегрована графіка: Apple M4 Pro (12-Core) має вищий бал за інтегровану графіку (63 проти 56), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: Apple M4 Pro (12-Core) швидший у File compression (2080 MB/sec проти 1210), HTML 5 Browser (512.7 pages/sec проти 339) та Photo processing (196.9 images/sec проти 120.3), тоді як Intel лідирує у Ray tracing (30.9 Mpixels/sec проти 25.5).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2114 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 24935 19691

GeekBench v6

File compression 1210 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 149.1 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 339 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 443.9 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 84.5 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 120.3 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 30.9 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2972 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 16609 20093

PassMark

Integer math 95.5 GOps/sec Немає даних
Floating point math 130.2 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 394M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 54.2M Strings/sec Немає даних
Data encryption 32.7 GBytes/sec Немає даних
Data compression 455.3 MBytes/sec Немає даних
Physics 2998 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 38.1B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4682 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 42561 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 11 жовтня 2024 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Arrow Lake Apple M4
Номер моделі 245K Немає даних
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 8
Частота 4,2 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 3.6 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 12
Кількість потоків 14 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 42x 45x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 38 Вт
Макс. TDP (Boost) 159 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 Apple M-Socket
Критична температура 105°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 512 2048
TMUs 16 128
ROPs 8 64
Обчислювальні блоки 64 256
IGPU FLOPS 1,95 терафлопс 7,4 терафлопс
TGP Немає даних 26 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 273 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 245K Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 24 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 5 245K зазвичай кращий для ігор на ПК завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з дискретними відеокартами. Apple M4 Pro (12-Core) обмежений екосистемою Mac, де ігор менше.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 5 245K для роботи з відео?

Так, Intel Core Ultra 5 245K чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 24935). Однак Apple M4 Pro (12-Core) може бути ефективнішим у певних завданнях завдяки оптимізації програмного забезпечення.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності, але Apple M4 Pro (12-Core) на ARM-архітектурі споживає менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалою автономністю.

Чи можна порівнювати ці процесори для ноутбуків?

Intel Core Ultra 5 245K призначений для настільних ПК, тоді як Apple M4 Pro (12-Core) використовується в MacBook Pro. Для ноутбуків Apple M4 Pro (12-Core) є кращим вибором через енергоефективність та інтеграцію.

Який процесор краще впорається з багатозадачністю?

Intel Core Ultra 5 245K має вищу багатопотокову продуктивність (Passmark CPU багатоядерний 42561), що робить його кращим для важкої багатозадачності, наприклад, одночасного рендерингу та компіляції.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.