Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 245KF vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 245KF та Apple M2 Pro — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та екосистеми. Перший створений для настільних ПК на базі x86, другий — для Mac з ARM-архітектурою. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, енергоефективність, інтегровану графіку та результати в популярних бенчмарках. Обидва мають високий загальний рейтинг (58 та 59 балів відповідно), але підходять для різних сценаріїв використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 245KF випереджає Apple M2 Pro за однопотоковою продуктивністю (84 проти 66 балів) та багатопотоковою (47 проти 32), що підтверджується вищими результатами в Cinebench R23 та Geekbench 6. Він також швидше обробляє текстові документи, фото та трасування променів. Однак Apple M2 Pro має кращу інтегровану графіку (39 проти 0 балів) і демонструє вищу швидкість стиснення файлів (1630 проти 1750 MB/sec). Обидва процесори отримали максимальну оцінку за енергоефективність (100 балів), що робить їх однаково економними. Вибір залежить від платформи: для ігор та роботи на ПК краще Intel, для творчих завдань на Mac — Apple.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 245KF має значно вищу однопотокову продуктивність (84 бали) порівняно з Apple M2 Pro (66 балів), що дає перевагу в іграх та додатках, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність Intel також вища (47 проти 32 балів): у Cinebench R23 багатоядерний результат Intel (25589) майже вдвічі перевищує M2 Pro (13876).
  • Apple M2 Pro має інтегровану графіку (39 балів), тоді як Intel Core Ultra 5 245KF — 0 балів, що робить M2 Pro кращим для завдань без дискретної відеокарти.
  • Швидкість стиснення файлів практично однакова (1750 MB/sec у Intel проти 1630 MB/sec у Apple), але Intel лідирує в обробці фото (195.4 проти 126.3 images/sec) та трасуванні променів (33.2 проти 17 Mpixels/sec).
  • Обидва процесори мають максимальну енергоефективність (100 балів), але Intel Core Ultra 5 245KF вийшов у жовтні 2024 року, а Apple M2 Pro — у січні 2023, що робить Intel більш сучасним рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2123 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 25589 13876

GeekBench v6

File compression 1750 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 161.3 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 541.8 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 574.4 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 374.1 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 68.8 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 195.4 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 33.2 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 3224 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 20332 14489

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 11 жовтня 2024 17 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Arrow Lake Apple M2
Номер моделі 245KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 8
Частота 4,2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 3.6 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 12
Кількість потоків 14 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 42x Немає даних
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 159 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 Apple M-Socket
Критична температура 105°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 245KF Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 24 Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 58.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 73.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 359M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 41.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 338 MBytes/sec
Physics Немає даних 3624 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4106
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 26571

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1398 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2432
TMUs Немає даних 152
ROPs Немає даних 76
Обчислювальні блоки Немає даних 304
TGP Немає даних 35 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 6,8 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 245KF чи Apple M2 Pro?

Intel Core Ultra 5 245KF кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (84 бали) та сумісності з Windows, де більшість ігор оптимізовано під x86.

Чи можна порівнювати Intel Core Ultra 5 245KF та Apple M2 Pro для роботи з відео?

Так, але Apple M2 Pro має перевагу завдяки інтегрованій графіці (39 балів) та оптимізації в екосистемі Mac. Intel Core Ultra 5 245KF швидше обробляє фото та трасування променів.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, тому вони однаково економні. Однак Apple M2 Pro споживає менше енергії в Mac через ARM-архітектуру.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 245KF для професійних завдань?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (47 балів) та швидкості компіляції (161.3 Klines/sec) він добре підходить для рендерингу, програмування та обробки даних.

Який процесор вибрати для ноутбука: Intel Core Ultra 5 245KF чи Apple M2 Pro?

Apple M2 Pro кращий для ноутбуків Mac завдяки інтегрованій графіці та енергоефективності. Intel Core Ultra 5 245KF призначений для настільних ПК і не має вбудованого відеоядра.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.