Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 155H vs AMD Ryzen 3 2200G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 155H та AMD Ryzen 3 2200G — це процесори різних поколінь і класів. Перший вийшов у 2023 році й належить до лінійки Meteor Lake з гібридною архітектурою. Другий — це бюджетний APU для AM4, випущений у 2018 році, з інтегрованою графікою Vega. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сфери застосування, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 155H значно випереджає AMD Ryzen 3 2200G за всіма показниками продуктивності: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий у 4 рази (14777 проти 3587), а одноядерний — майже вдвічі (1749 проти 942). Він також демонструє кращу енергоефективність та інтегровану графіку. Ryzen 3 2200G залишається актуальним хіба що для дуже бюджетних офісних збірок або медіацентрів, де не потрібна висока обчислювальна потужність.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Intel Core Ultra 7 155H має в 4 рази вищий багатоядерний показник у Cinebench R23 (14777 проти 3587) та в 2 рази вищий одноядерний (1749 проти 942).
  • Графіка: Інтегрована графіка Intel Arc (оцінка 36) значно потужніша за Vega 8 у Ryzen 3 2200G (оцінка 16), що підтверджується тестами рендерингу та обробки зображень.
  • Енергоефективність: Обидва мають однакову оцінку 100, але Intel Ultra 7 155H досягає вищої продуктивності на ват завдяки сучаснішому техпроцесу Intel 4.
  • Бенчмарки: У Geekbench 6 Intel набирає 2388/12510 балів (одно-/багатоядерний), тоді як AMD — лише 1083/3101, що свідчить про перевагу в усіх сценаріях.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 7 155H вийшов у грудні 2023 року, а AMD Ryzen 3 2200G — у лютому 2018 року, що пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1749 942
Cinebench R23 (багатоядерний) 14777 3587

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 344.7 MB/sec
Clang compilation 98.8 Klines/sec 19.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 274.6 pages/sec 73.8 pages/sec
PDF Renderer 369.9 Mpixels/sec 101.6 Mpixels/sec
Text processing 236.9 pages/sec 90.3 pages/sec
Background blur 48.4 images/sec 15.2 images/sec
Photo processing 109.6 images/sec 31.2 images/sec
Ray tracing 19.7 Mpixels/sec 4.11 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2388 1083
Geekbench 6 (багатоядерний) 12510 3101

PassMark

Integer math 88.2 GOps/sec 19.4 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 12.6 GOps/sec
Find prime numbers 114M Primes/sec 23M Primes/sec
Random string sorting 31M Strings/sec 10.1M Strings/sec
Data encryption 16.6 GBytes/sec 4.3 GBytes/sec
Data compression 278 MBytes/sec 82.6 MBytes/sec
Physics 1769 Frames/sec 394 Frames/sec
Extended instructions 16.3B Matrices/sec 4.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3522 2049
Passmark CPU (багатоядерний) 24962 6756

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 12 лютого 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen (Raven Ridge)
Номер моделі 155H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon Vega 8

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 1.4 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 3.7 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 22 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 14x 35x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 128КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 AM4
Критична температура 110°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2250 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
TMUs 64 32
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 8
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,61 терафлопс 1,13 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2933
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 155H Сайт AMD Ryzen 3 2200G
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 155H значно потужніший завдяки новішій архітектурі та кращій інтегрованій графіці. Ryzen 3 2200G може впоратися з простими іграми на низьких налаштуваннях, але Ultra 7 155H забезпечить плавніший досвід.

Чи варто купувати Ryzen 3 2200G у 2024 році?

Тільки для дуже бюджетних збірок або як тимчасове рішення. Для сучасних завдань його продуктивності недостатньо, і він значно поступається навіть базовим сучасним моделям.

У чому основна перевага Intel Core Ultra 7 155H?

Головна перевага — висока багатопотокова продуктивність (28 балів проти 7 у AMD), що робить його ідеальним для рендерингу, компіляції коду та багатозадачності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Intel Ultra 7 155H забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні споживання, тому він ефективніший у перерахунку на виконану роботу.

Чи можна використовувати ці процесори для роботи з відео?

Так, але Intel Core Ultra 7 155H набагато краще підходить для монтажу відео завдяки потужнішій графіці та вищій швидкості обробки даних (наприклад, 1270 MB/sec проти 344.7 MB/sec у стисненні файлів).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.