Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 155H vs AMD Ryzen 7 4700U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 155H та AMD Ryzen 7 4700U — два процесори для тонких ноутбуків, але з різницею в поколіннях майже в 4 роки. Core Ultra 7 155H вийшов у грудні 2023 року, тоді як Ryzen 7 4700U дебютував на початку 2020-го. Обидва орієнтовані на енергоефективність, проте новіший Intel демонструє значно вищі показники в одно- та багатопотокових завданнях, а також в інтегрованій графіці. Давайте розберемося, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 155H випереджає AMD Ryzen 7 4700U за більшістю ключових параметрів: однопотокова продуктивність вища на 50%, багатопотокова — більш ніж удвічі, а інтегрована графіка майже вдвічі потужніша. У бенчмарках Geekbench 6 та Cinebench R23 Intel набирає суттєво більше балів, що робить його кращим вибором для роботи з відео, фото та сучасними іграми. Однак Ryzen 7 4700U залишається гідним варіантом для базових офісних завдань і веб-серфінгу, особливо якщо ви шукаєте бюджетніший ноутбук. Якщо продуктивність — пріоритет, обирайте Intel.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 155H має на 50% вищу однопотокову продуктивність за даними Geekbench 6 (2388 проти 1488 балів), що дає перевагу в швидкодії додатків.
  • У багатопотокових завданнях Intel удвічі потужніший: Cinebench R23 багатоядерний — 14777 балів проти 7378 у Ryzen 7 4700U.
  • Інтегрована графіка Intel на 64% продуктивніша (оцінка 36 проти 22), що дозволяє комфортніше працювати з відео та легкими іграми.
  • Intel значно швидше обробляє файли: стиснення даних — 1270 MB/s проти 541 MB/s у AMD, а компіляція коду — 98.8 Klines/s проти 41.2.
  • Ryzen 7 4700U вийшов у 2020 році, тому він застарілий за архітектурою та не підтримує новітні технології, як-от PCIe 4.0 чи DDR5, на відміну від Intel Core Ultra 7 155H.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1749 1220
Cinebench R23 (багатоядерний) 14777 7378

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 541.3 MB/sec
Clang compilation 98.8 Klines/sec 41.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 274.6 pages/sec 109.5 pages/sec
PDF Renderer 369.9 Mpixels/sec 136.9 Mpixels/sec
Text processing 236.9 pages/sec 130.3 pages/sec
Background blur 48.4 images/sec 26.4 images/sec
Photo processing 109.6 images/sec 43.1 images/sec
Ray tracing 19.7 Mpixels/sec 8.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2388 1488
Geekbench 6 (багатоядерний) 12510 5475

PassMark

Integer math 88.2 GOps/sec 42.2 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 28.6 GOps/sec
Find prime numbers 114M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 31M Strings/sec 18.4M Strings/sec
Data encryption 16.6 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 278 MBytes/sec 156.3 MBytes/sec
Physics 1769 Frames/sec 603 Frames/sec
Extended instructions 16.3B Matrices/sec 13.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3522 2522
Passmark CPU (багатоядерний) 24962 13371

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 2 (Renoir)
Номер моделі 155H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon Vega 7

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 1.4 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4.1 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 22 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 14x 20x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 10-25 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 FP6
Критична температура 110°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon Vega 7
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2250 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 1024 448
TMUs 64 28
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 7
TGP 28 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 4,61 терафлопс 1,43 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,27 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 155H Сайт AMD Ryzen 7 4700U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 155H чи AMD Ryzen 7 4700U?

Intel Core Ultra 7 155H кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці та вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх на низьких налаштуваннях.

Чи варто купувати ноутбук з AMD Ryzen 7 4700U у 2024 році?

Тільки якщо бюджет дуже обмежений і вам потрібен ноутбук для офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео. Для роботи з відео, фото чи ігор краще обрати новіший Intel.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 7 155H чи AMD Ryzen 7 4700U?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Intel досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання, що робить його ефективнішим.

У чому різниця в архітектурі між Intel Core Ultra 7 155H та AMD Ryzen 7 4700U?

Intel побудований на новітній архітектурі Meteor Lake (7 нм), тоді як AMD використовує старішу Zen 2 (7 нм). Intel підтримує DDR5 та PCIe 4.0, що дає перевагу в швидкості.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Intel Core Ultra 7 155H значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (удвічі більше балів у Cinebench) та швидшій обробці фото й відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.