Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 155H vs AMD Ryzen 9 3950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 155H та AMD Ryzen 9 3950X — це два процесори з різними архітектурами та цільовою аудиторією. Перший — мобільний чип 2023 року з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, другий — потужний десктопний 16-ядерний монстр 2019 року для багатопотокових завдань. Порівняймо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб визначити, який з них краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 3950X значно випереджає Intel Core Ultra 7 155H у багатопотокових завданнях завдяки 16 ядрам та вищим показникам Cinebench R23 (багатоядерний) та Passmark CPU (багатоядерний). Однак Intel Ultra 7 155H демонструє кращу однопотокову продуктивність, вищу енергоефективність та має інтегровану графіку, що робить його ідеальним для компактних ноутбуків та повсякденних завдань. Вибір залежить від ваших пріоритетів: мобільність та економія енергії або максимальна багатопотокова потужність для стаціонарного ПК.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 3950X має 16 ядер, що забезпечує значно вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний — 22876 проти 14777 у Intel Core Ultra 7 155H.
  • Intel Core Ultra 7 155H випереджає в однопотокових тестах: Cinebench R23 одноядерний — 1749 проти 1293, Geekbench 6 одноядерний — 2388 проти 1782.
  • Intel Ultra 7 155H має інтегровану графіку з вищою оцінкою (36 проти 48, але це відносна шкала), що дозволяє використовувати його в ноутбуках без дискретної відеокарти.
  • AMD Ryzen 9 3950X значно кращий у компіляції коду (Clang compilation 137.6 Klines/sec проти 98.8) та трасуванні променів (30.4 Mpixels/sec проти 19.7).
  • Intel Core Ultra 7 155H енергоефективніший та вийшов у 2023 році, тоді як Ryzen 9 3950X — десктопний процесор 2019 року з вищим енергоспоживанням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1749 1293
Cinebench R23 (багатоядерний) 14777 22876

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 869 MB/sec
Clang compilation 98.8 Klines/sec 137.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 274.6 pages/sec 204.1 pages/sec
PDF Renderer 369.9 Mpixels/sec 335.9 Mpixels/sec
Text processing 236.9 pages/sec 145.8 pages/sec
Background blur 48.4 images/sec 41.9 images/sec
Photo processing 109.6 images/sec 73.3 images/sec
Ray tracing 19.7 Mpixels/sec 30.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2388 1782
Geekbench 6 (багатоядерний) 12510 11367

PassMark

Integer math 88.2 GOps/sec 133.5 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 78 GOps/sec
Find prime numbers 114M Primes/sec 181M Primes/sec
Random string sorting 31M Strings/sec 63.7M Strings/sec
Data encryption 16.6 GBytes/sec 38 GBytes/sec
Data compression 278 MBytes/sec 588.3 MBytes/sec
Physics 1769 Frames/sec 1637 Frames/sec
Extended instructions 16.3B Matrices/sec 36.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3522 2705
Passmark CPU (багатоядерний) 24962 38748

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 25 листопада 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Немає даних
Номер моделі 155H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 1.4 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 16
Кількість потоків 22 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 14x 35x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 AM4
Критична температура 110°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 128 Немає даних
TGP 28 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,61 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 155H Сайт AMD Ryzen 9 3950X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 155H чи AMD Ryzen 9 3950X?

Intel Core Ultra 7 155H має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для більшості ігор, але для максимальної продуктивності в сучасних іграх краще обирати процесор з урахуванням відеокарти. Ryzen 9 3950X може бути кращим у багатопотокових сценаріях, але в іграх частіше виграє Intel.

Чи можна використовувати Intel Core Ultra 7 155H для відеомонтажу?

Так, Intel Core Ultra 7 155H підходить для відеомонтажу завдяки хорошій однопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці, але для складних проектів з великою кількістю ефектів краще обрати AMD Ryzen 9 3950X з більшою кількістю ядер.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core Ultra 7 155H значно енергоефективніший, оскільки це мобільний процесор з меншим TDP, тоді як AMD Ryzen 9 3950X потребує потужного охолодження та більше енергії.

Чи варто купувати AMD Ryzen 9 3950X у 2024 році?

AMD Ryzen 9 3950X все ще актуальний для багатопотокових завдань, таких як рендеринг або компіляція, але він програє новішим процесорам за однопотоковою продуктивністю та енергоефективністю.

Який процесор краще підходить для роботи з великими обсягами даних?

AMD Ryzen 9 3950X краще справляється з багатопотоковими завданнями, такими як обробка великих масивів даних або компіляція коду, завдяки більшій кількості ядер та вищій багатопотоковій продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.