Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 155H vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 155H та AMD Ryzen Z1 — це два сучасні процесори, орієнтовані на різні сценарії використання. Перший створений для потужних ноутбуків із акцентом на багатозадачність та творчі завдання, другий — для компактних ігрових пристроїв і портативних консолей. Обидві моделі демонструють високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за багатоядерною продуктивністю та графічними можливостями. Розберімося, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 155H випереджає AMD Ryzen Z1 у багатоядерних завданнях завдяки вищим результатам у Cinebench R23 (14777 проти 9890) та Geekbench 6 (12510 проти 8874). Він також швидше працює з компіляцією коду, обробкою PDF та фото. Однак Ryzen Z1 має трохи кращу однопотокову продуктивність у Passmark (3735 проти 3522) і вищу частоту текстопроцесингу. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність та робота з важкими додатками — обирайте Intel. Для ігор на портативних пристроях, де важлива однопотокова швидкість, Ryzen Z1 також буде гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core Ultra 7 155H має значно вищі показники в Cinebench R23 (14777 проти 9890) та Geekbench 6 (12510 проти 8874), що робить його кращим для ресурсоємних завдань.
  • Однопотокова швидкість: AMD Ryzen Z1 трохи випереджає Intel у Passmark CPU (3735 проти 3522) та Cinebench R23 одноядерному (1796 проти 1749), що дає перевагу в легких іграх та повсякденних додатках.
  • Робота з файлами та компіляція: Intel значно швидше стискає файли (1270 MB/s проти 1008.9 MB/s) і компілює код (98.8 Klines/s проти 59.6 Klines/s).
  • Графічні завдання: Intel обробляє більше зображень за секунду (109.6 проти 74.7) та має вищу швидкість рейтрейсингу (19.7 Mpixels/s проти 12.9 Mpixels/s).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий максимальний бал 100, тому вони рівні за цим параметром.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1749 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 14777 9890

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 1008.9 MB/sec
Clang compilation 98.8 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 274.6 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 369.9 Mpixels/sec 208.1 Mpixels/sec
Text processing 236.9 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 48.4 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 109.6 images/sec 74.7 images/sec
Ray tracing 19.7 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2388 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 12510 8874

PassMark

Integer math 88.2 GOps/sec 60.8 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 37 GOps/sec
Find prime numbers 114M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 31M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 16.6 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 278 MBytes/sec 213.7 MBytes/sec
Physics 1769 Frames/sec 980 Frames/sec
Extended instructions 16.3B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3522 3735
Passmark CPU (багатоядерний) 24962 18778

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 25 квітня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 155H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon 740M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 1.4 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 22 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 14x 32x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 9-30 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 FP7
Критична температура 110°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 2250 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
TMUs 64 16
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 4
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,61 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 96 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 155H Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор — Intel Core Ultra 7 155H чи AMD Ryzen Z1?

AMD Ryzen Z1 має трохи вищу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор, але Intel Core Ultra 7 155H пропонує кращу інтегровану графіку та багатопотоковість. Для портативних консолей краще підійде Ryzen Z1, а для ноутбуків з універсальним використанням — Intel.

Який процесор швидше працює з відеомонтажем та 3D-рендерингом?

Intel Core Ultra 7 155H значно швидший у багатоядерних тестах, таких як Cinebench R23 та Geekbench 6, тому він краще впорається з рендерингом та відеомонтажем. AMD Ryzen Z1 поступається майже на 30-40% у цих завданнях.

Чи варто вибирати AMD Ryzen Z1 для офісних завдань?

Так, Ryzen Z1 цілком підходить для офісних завдань, текстопроцесингу та веб-серфінгу. Він навіть трохи швидший у текстопроцесингу (249.2 сторінок/с проти 236.9). Однак Intel Ultra 7 155H буде більш універсальним для важчих додатків.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність, тому вони приблизно рівні. Однак Intel Core Ultra 7 155H споживає більше енергії при високих навантаженнях, але й забезпечує вищу продуктивність.

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції коду?

Intel Core Ultra 7 155H значно швидше компілює код (98.8 Klines/s проти 59.6 Klines/s), тому він краще підходить для розробників. Ryzen Z1 також може використовуватись, але буде повільнішим у великих проектах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.