Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 155H vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 155H та Apple M1 Max — це два потужних процесори, які змагаються за місце в ноутбуках різних категорій. Перший вийшов у грудні 2023 року й орієнтований на Windows-пристрої, другий — флагман Apple 2021 року з архітектурою ARM. Обидва мають високу енергоефективність (100 балів), але відрізняються за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, бенчмарки та реальну швидкість у різних завданнях.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 155H випереджає Apple M1 Max у Cinebench R23 (одноядерний 1749 проти 1542, багатоядерний 14777 проти 12411) та Passmark (24962 проти 22075), що робить його кращим для ресурсомістких обчислень. Однак M1 Max демонструє вищі результати в Geekbench 6 (2431/12673 проти 2388/12510) і швидше працює з файлами (1450 MB/s проти 1270). Загалом Intel кращий для професійних завдань, а Apple — для енергоефективних сценаріїв у macOS.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 155H має вищу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1749 проти 1542) та Passmark (3522 проти 3837, але тут M1 Max трохи попереду).
  • Багатоядерна продуктивність Intel значно краща: 14777 проти 12411 у Cinebench R23 та 24962 проти 22075 у Passmark.
  • Apple M1 Max швидше стискає файли (1450 MB/s проти 1270) та компілює код (105.1 Klines/s проти 98.8).
  • Intel випереджає в обробці PDF (369.9 Mpixels/s проти 317) та рейтрейсингу (19.7 Mpixels/s проти 14.9).
  • M1 Max має вищий результат у Geekbench 6 (2431/12673 проти 2388/12510) та HTML-браузингу (329.2 pages/s проти 274.6).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1749 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 14777 12411

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 98.8 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 274.6 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 369.9 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 236.9 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 48.4 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 109.6 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 19.7 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2388 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 12510 12673

PassMark

Integer math 88.2 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 114M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 31M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 16.6 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 278 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 1769 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 16.3B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3522 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 24962 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 14 грудня 2023 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Meteor Lake Apple M1
Номер моделі 155H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 1.4 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 10 2
Потоковий 10 2
Частота 0,9 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 10
Кількість потоків 22 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 14x Немає даних
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 Apple M-Socket
Критична температура 110°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 2250 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 1024 4096
TMUs 64 256
ROPs 32 128
Обчислювальні блоки 128 512
TGP 28 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 4,61 терафлопс 10,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 155H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 155H чи Apple M1 Max?

Intel Core Ultra 7 155H забезпечує вищу продуктивність у багатоядерних завданнях, що важливо для сучасних ігор. Однак M1 Max має потужну інтегровану графіку, але обидва програють дискретним відеокартам.

Чи варто вибирати Apple M1 Max замість Intel для роботи з відео?

Так, M1 Max добре оптимізований для відеомонтажу в Final Cut Pro завдяки ARM-архітектурі та енергоефективності. Intel може бути швидшим у деяких кодеках, але загалом Apple виграє за рахунок оптимізації.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але M1 Max споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довшу автономність у ноутбуках Apple.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 155H для професійних завдань?

Так, завдяки високій багатоядерній продуктивності (14777 у Cinebench R23) та швидкій обробці PDF і рейтрейсингу, він чудово справляється з 3D-моделюванням, рендерингом та іншими ресурсомісткими завданнями.

Який процесор кращий для повсякденного використання?

Для звичайних завдань, як-от веб-серфінг або офісні програми, обидва процесори надлишкові. M1 Max має перевагу в енергоефективності, а Intel — у швидкості багатозадачності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.