Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 155H vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 155H та Apple M1 Ultra — це два потужних процесори, що належать до різних архітектурних світів. Перший орієнтований на мобільні ноутбуки з гібридною архітектурою, другий — флагманський чип для Mac Studio, створений для максимальної багатопотокової роботи. У цьому порівнянні розглянемо їхні сильні сторони, бенчмарки та сценарії використання, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно випереджає Intel Core Ultra 7 155H у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 (23841 проти 14777) та Geekbench 6 (18530 проти 12510). Він також демонструє кращу швидкість у стисненні файлів, компіляції коду та рендерингу. Однак Intel Core Ultra 7 155H має вищу одноядерну продуктивність у Cinebench R23 (1749 проти 1510) і кращу енергоефективність для мобільних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність для робочих станцій — обирайте M1 Ultra. Для ультрабуків із балансом продуктивності та автономності — Intel Core Ultra 7 155H.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M1 Ultra майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (23841 vs 14777) і Passmark (41175 vs 24962).
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 155H виграє в Cinebench R23 (1749 vs 1510), але M1 Ultra лідирує в Geekbench 6 (2436 vs 2388).
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra значно потужніший (53 бали проти 36), що підтверджується вищою швидкістю обробки фото (151.4 vs 109.6 зображень/сек).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але M1 Ultra споживає більше енергії, що робить його менш придатним для мобільних пристроїв.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 7 155H новіший (грудень 2023), тоді як M1 Ultra вийшов у березні 2022 року.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1749 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 14777 23841

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 98.8 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 274.6 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 369.9 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 236.9 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 48.4 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 109.6 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 19.7 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2388 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 12510 18530

PassMark

Integer math 88.2 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 114M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 31M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 16.6 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 278 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 1769 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 16.3B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3522 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 24962 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 14 грудня 2023 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Meteor Lake Apple M1
Номер моделі 155H APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 16
Частота 1.4 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 10 4
Потоковий 10 4
Частота 0,9 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 20
Кількість потоків 22 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 14x Немає даних
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 Apple M-Socket
Критична температура 110°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 2250 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 1024 8192
TMUs 64 512
ROPs 32 256
Обчислювальні блоки 128 1024
TGP 28 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 4,61 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 155H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 155H чи Apple M1 Ultra?

Intel Core Ultra 7 155H має вищу одноядерну продуктивність у Cinebench R23, що важливо для ігор. Однак M1 Ultra має потужнішу інтегровану графіку, що може забезпечити кращу продуктивність у графічно інтенсивних іграх. Обидва не є ігровими флагманами.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 155H споживає менше енергії завдяки мобільній архітектурі, що робить його кращим вибором для ноутбуків із тривалим часом автономної роботи.

Чи підходить Apple M1 Ultra для відеомонтажу?

Так, M1 Ultra чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 23841) і потужній інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг та обробку відео.

Який процесор краще для компіляції коду?

Apple M1 Ultra значно швидший у Clang compilation (189 Klines/sec проти 98.8 Klines/sec), тому він краще підходить для розробників, які працюють з великими проектами.

Чи варто вибрати Intel Core Ultra 7 155H для роботи з графікою?

Intel Core Ultra 7 155H має нижчу продуктивність у Photo processing (109.6 vs 151.4 зображень/сек) і Ray tracing (19.7 vs 27.8 Mpixels/сек), тому для професійної графіки краще обрати M1 Ultra.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.