Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 155H vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 155H та Apple M2 Pro — два потужних процесори, що з'явилися на ринку у 2023 році. Перший орієнтований на ноутбуки з Windows, другий — на MacBook Pro. Обидва мають високу енергоефективність, але відрізняються архітектурою та підходом до обчислень. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні бенчмарки, продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, а також інтегровану графіку, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють близькі результати, але Apple M2 Pro випереджає Intel Core Ultra 7 155H у більшості бенчмарків: Geekbench 6 (одноядерний 2666 проти 2388), багатоядерний (14489 проти 12510), а також у швидкості стиснення файлів та компіляції. Intel має перевагу в Cinebench R23 (одноядерний 1749 проти 1589) та Passmark (багатоядерний 24962 проти 26571 у M2 Pro). Для завдань, що вимагають високої однопотокової продуктивності та енергоефективності, M2 Pro є кращим вибором, особливо в екосистемі Apple.

Основні відмінності

  • Apple M2 Pro має вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2666 проти 2388) та Passmark (4106 проти 3522).
  • Intel Core Ultra 7 155H лідирує в Cinebench R23 одноядерному (1749 проти 1589), що вказує на кращу оптимізацію в деяких додатках.
  • M2 Pro значно швидший у багатопотокових завданнях: Geekbench 6 (14489 проти 12510) та компіляція Clang (125.3 Klines/sec проти 98.8).
  • Інтегрована графіка M2 Pro отримала вищий бал (39 проти 36), що дає перевагу в обробці фото та відео.
  • Intel Core Ultra 7 155H демонструє кращу швидкість у PDF-рендерингу (369.9 Mpixels/sec проти 352.9) та текстовій обробці (236.9 pages/sec проти 266.9 у M2 Pro).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1749 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 14777 13876

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 98.8 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 274.6 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 369.9 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 236.9 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 48.4 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 109.6 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 19.7 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2388 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 12510 14489

PassMark

Integer math 88.2 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 114M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 31M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 16.6 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 278 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 1769 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 16.3B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3522 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 24962 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 14 грудня 2023 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Meteor Lake Apple M2
Номер моделі 155H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 1.4 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 10 4
Потоковий 10 4
Частота 0,9 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 22 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 14x Немає даних
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 Apple M-Socket
Критична температура 110°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 2250 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 1024 2432
TMUs 64 152
ROPs 32 76
Обчислювальні блоки 128 304
TGP 28 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 4,61 терафлопс 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 155H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 155H має вищий бал в інтегрованій графіці (36 проти 39 у M2 Pro), але для ігор краще обирати дискретну відеокарту. M2 Pro забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях, але сумісність ігор на macOS обмежена.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Apple M2 Pro зазвичай споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки оптимізованій архітектурі ARM.

Чи варто вибрати Intel Core Ultra 7 155H для роботи з відео?

Так, Intel Core Ultra 7 155H добре справляється з рендерингом PDF та обробкою фото, але M2 Pro швидший у компіляції та стисненні файлів, що робить його кращим для професійних завдань.

Який процесор кращий для багатозадачності?

Apple M2 Pro має вищий бал багатопотокової продуктивності (32 проти 28), що забезпечує плавнішу роботу з декількома додатками одночасно.

Чи можна порівнювати ці процесори в різних екосистемах?

Так, порівняння можливе за бенчмарками, але слід враховувати, що Intel працює на x86, а Apple — на ARM, що впливає на сумісність програмного забезпечення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.