Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 155H vs Intel Core i3 10100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 155H та Intel Core i3 10100 — це два процесори від Intel, які належать до різних поколінь та цінових категорій. Ultra 7 155H вийшов у грудні 2023 року і позиціонується як потужне рішення для ноутбуків, тоді як i3 10100 (2020 рік) є бюджетним чіпом для настільних ПК. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність за даними бенчмарків, енергоефективність та інші ключові характеристики, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 155H значно випереджає Intel Core i3 10100 за більшістю показників: багатоядерна продуктивність у Cinebench R23 вища в 2,6 раза (14777 проти 5612), а одноядерна — на 53% (1749 проти 1141). Ultra 7 155H також демонструє кращі результати в Geekbench 6, обробці файлів та рендерингу. Водночас i3 10100 має вищу енергоефективність (хоча обидва мають 100 балів у цій категорії) і може бути виправданим для бюджетних збірок. Однак для сучасних ігор, роботи з відео та багатозадачності Ultra 7 155H є однозначно кращим вибором.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ultra 7 155H має в 2,6 раза вищий результат у Cinebench R23 (14777 проти 5612), що робить його значно швидшим у завданнях, які використовують усі ядра.
  • Одноядерна продуктивність: Ultra 7 155H випереджає i3 10100 на 53% у Cinebench R23 (1749 проти 1141), що важливо для ігор та швидкодії в однопотокових додатках.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 155H має вдвічі вищий бал (36 проти 21), що забезпечує кращу роботу з відео та легшими іграми без дискретної відеокарти.
  • Обробка даних: Ultra 7 155H стискає файли зі швидкістю 1270 MB/s, тоді як i3 10100 — лише 304.7 MB/s, що в 4 рази повільніше.
  • Рендеринг та трасування променів: Ultra 7 155H обробляє 19.7 Mpixels/s у ray tracing проти 6.62 Mpixels/s у i3 10100, що майже втричі швидше.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1749 1141
Cinebench R23 (багатоядерний) 14777 5612

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 304.7 MB/sec
Clang compilation 98.8 Klines/sec 32.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 274.6 pages/sec 116.4 pages/sec
PDF Renderer 369.9 Mpixels/sec 156.4 Mpixels/sec
Text processing 236.9 pages/sec 110.6 pages/sec
Background blur 48.4 images/sec 27.3 images/sec
Photo processing 109.6 images/sec 45.5 images/sec
Ray tracing 19.7 Mpixels/sec 6.62 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2388 1475
Geekbench 6 (багатоядерний) 12510 4669

PassMark

Integer math 88.2 GOps/sec 28.6 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 18 GOps/sec
Find prime numbers 114M Primes/sec 23M Primes/sec
Random string sorting 31M Strings/sec 16.2M Strings/sec
Data encryption 16.6 GBytes/sec 2.9 GBytes/sec
Data compression 278 MBytes/sec 128.7 MBytes/sec
Physics 1769 Frames/sec 529 Frames/sec
Extended instructions 16.3B Matrices/sec 8.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3522 2615
Passmark CPU (багатоядерний) 24962 8654

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Comet Lake
Номер моделі 155H i3-10100
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 8
Частота 1.4 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 22 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 14x 36x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 6 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 LGA-1200
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 300 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 2250 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
TMUs 64 24
ROPs 32 3
Обчислювальні блоки 128 24
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,61 терафлопс 0,42 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2666
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 155H Сайт Intel Core i3 10100
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 155H чи Intel Core i3 10100?

Intel Core Ultra 7 155H значно потужніший завдяки вищій одноядерній продуктивності (1749 проти 1141 у Cinebench R23) та кращій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищі FPS у сучасних іграх, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи варто купувати Intel Core i3 10100 у 2025 році?

Intel Core i3 10100 може бути виправданим лише для дуже бюджетних збірок або офісних завдань. Для більшості сучасних сценаріїв (ігри, монтаж, багатозадачність) він уже застарів, і краще розглянути новіші моделі.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ultra 7 155H використовує новішу архітектуру, що дозволяє досягати вищої продуктивності на ват. Однак i3 10100 споживає менше енергії в абсолютних числах.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 155H для відеомонтажу?

Так, завдяки високій багатоядерній продуктивності (14777 балів у Cinebench R23) та швидкій обробці PDF (369.9 Mpixels/s) і фото (109.6 images/s), Ultra 7 155H чудово справляється з відеомонтажем та рендерингом.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 7 155H має вдвічі вищий бал інтегрованої графіки (36 проти 21), що забезпечує кращу продуктивність у перегляді відео, легких іграх та роботі з графікою без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.