Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 155H vs Intel Core i3 10110U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 155H (2023) та Intel Core i3 10110U (2019) — це два процесори для ноутбуків, що представляють різні покоління та рівні продуктивності. Ultra 7 155H належить до лінійки Meteor Lake з архітектурою Redwood Cove, тоді як i3 10110U — це двоядерний чип Comet Lake. Порівняймо їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб зрозуміти, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 155H значно перевершує Intel Core i3 10110U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 14777 проти 2374) та однопотоковою (Geekbench 6 одноядерний: 2388 проти 1240). Він також має кращу інтегровану графіку та вищу швидкість обробки даних. Однак i3 10110U може бути достатнім для базових офісних завдань і має нижче енергоспоживання. Якщо вам потрібна потужність для роботи з відео, програмування чи ігор, обирайте Ultra 7 155H.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 7 155H має в 6 разів вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (14777 проти 2374), що робить його значно швидшим у ресурсоємних завданнях.
  • Однопотокова продуктивність: Geekbench 6 одноядерний показує перевагу Ultra 7 155H майже вдвічі (2388 проти 1240), що важливо для швидкодії в повсякденних програмах.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 155H набирає 36 балів у категорії графіки проти 19 у i3 10110U, що дає кращу підтримку сучасних дисплеїв та легких ігор.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але Ultra 7 155H досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання завдяки новішій архітектурі.
  • Дата виходу: Ultra 7 155H вийшов у грудні 2023 року, тоді як i3 10110U — у серпні 2019 року, що пояснює значну різницю в технологіях та продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1749 1034
Cinebench R23 (багатоядерний) 14777 2374

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 163 MB/sec
Clang compilation 98.8 Klines/sec 12.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 274.6 pages/sec 45.1 pages/sec
PDF Renderer 369.9 Mpixels/sec 66.7 Mpixels/sec
Text processing 236.9 pages/sec 119 pages/sec
Background blur 48.4 images/sec 12.8 images/sec
Photo processing 109.6 images/sec 26.7 images/sec
Ray tracing 19.7 Mpixels/sec 2.88 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2388 1240
Geekbench 6 (багатоядерний) 12510 2266

PassMark

Integer math 88.2 GOps/sec 12.2 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 7.6 GOps/sec
Find prime numbers 114M Primes/sec 14M Primes/sec
Random string sorting 31M Strings/sec 6.7M Strings/sec
Data encryption 16.6 GBytes/sec 1.3 GBytes/sec
Data compression 278 MBytes/sec 51 MBytes/sec
Physics 1769 Frames/sec 300 Frames/sec
Extended instructions 16.3B Matrices/sec 3.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3522 2192
Passmark CPU (багатоядерний) 24962 3895

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 21 серпня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Comet Lake
Номер моделі 155H i3-10110U
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 6 2
Потоковий 12 4
Частота 1.4 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4.1 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 2
Кількість потоків 22 4
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 14x 21x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 BGA-1528
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2250 МГц 1000 МГц
Шейдерні блоки 1024 192
TMUs 64 24
ROPs 32 3
Обчислювальні блоки 128 24
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,61 терафлопс 0,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2666
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41,66 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 155H Сайт Intel Core i3 10110U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 155H значно кращий завдяки вищій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності, а також кращій інтегрованій графіці. Він забезпечить вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i3 10110U у 2024 році?

i3 10110U підходить лише для базових завдань: серфінгу, офісних програм, перегляду відео. Для більш вимогливих задач краще обрати новіший процесор, як-от Ultra 7 155H.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ultra 7 155H забезпечує набагато вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії, що робить його більш ефективним.

Чи можна замінити i3 10110U на Ultra 7 155H у ноутбуці?

Ні, ці процесори мають різні сокети та архітектуру. Заміна можлива лише при купівлі нового ноутбука з відповідним чипом.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Ultra 7 155H значно швидше обробляє зображення (109.6 images/sec проти 26.7) та відео, що робить його кращим вибором для творчих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.