Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 155H vs Intel Core Ultra 7 258V

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 155H (2023) та Intel Core Ultra 7 258V (2024) — два потужні процесори для ноутбуків, що належать до різних поколінь лінійки Intel Core Ultra. Обидва чипи орієнтовані на високу енергоефективність та продуктивність, але мають суттєві відмінності в архітектурі та результатах тестів. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові характеристики, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 155H демонструє кращу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 14777 проти 10081) та вищі показники в завданнях, як-от компіляція Clang (98.8 Klines/sec) та стиснення файлів (1270 MB/sec). Натомість Intel Core Ultra 7 258V виграє в однопотокових тестах (Geekbench 6 одноядерний: 2668 проти 2388) та обробці тексту (295.2 pages/sec), що робить його кращим для повсякденних завдань із високою частотою. Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), тому вибір залежить від ваших пріоритетів: багатозадачність чи швидкість окремих операцій.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Core Ultra 7 155H значно випереджає 258V у Cinebench R23 (14777 проти 10081) та Geekbench 6 (12510 проти 10764), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Core Ultra 7 258V лідирує в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2668 проти 2388), що забезпечує швидшу реакцію в іграх та офісних програмах.
  • Швидкість обробки даних: 155H виграє у стисненні файлів (1270 MB/sec) та компіляції Clang (98.8 Klines/sec), тоді як 258V швидше обробляє текст (295.2 pages/sec).
  • Графічні завдання: 155H має невелику перевагу в трасуванні променів (19.7 Mpixels/sec проти 14.3), хоча інтегрована графіка обох оцінена майже однаково (36 проти 34 балів).
  • Дата виходу: 155H вийшов у грудні 2023 року, а 258V — у вересні 2024 року, що робить його свіжішим рішенням із потенційно кращою оптимізацією.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1749 1819
Cinebench R23 (багатоядерний) 14777 10081

GeekBench v6

File compression 1270 MB/sec 941.7 MB/sec
Clang compilation 98.8 Klines/sec 69.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 274.6 pages/sec 275.5 pages/sec
PDF Renderer 369.9 Mpixels/sec 299.9 Mpixels/sec
Text processing 236.9 pages/sec 295.2 pages/sec
Background blur 48.4 images/sec 48.8 images/sec
Photo processing 109.6 images/sec 110.1 images/sec
Ray tracing 19.7 Mpixels/sec 14.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2388 2668
Geekbench 6 (багатоядерний) 12510 10764

PassMark

Integer math 88.2 GOps/sec 43.8 GOps/sec
Floating point math 64.4 GOps/sec 59.7 GOps/sec
Find prime numbers 114M Primes/sec 194M Primes/sec
Random string sorting 31M Strings/sec 22.3M Strings/sec
Data encryption 16.6 GBytes/sec 13.9 GBytes/sec
Data compression 278 MBytes/sec 185.7 MBytes/sec
Physics 1769 Frames/sec 1617 Frames/sec
Extended instructions 16.3B Matrices/sec 15.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3522 3855
Passmark CPU (багатоядерний) 24962 19539

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 4 вересня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Lunar Lake
Номер моделі 155H 258V
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Arc Graphics 140V

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 1.4 ГГц 2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 10 4
Потоковий 10 4
Частота 0,9 ГГц 2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц 3.7 ГГц
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 22 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 14x 22x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 2560КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20-65 Вт 17-37 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 FCBGA-2833
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Intel Arc Graphics 140V
Частота GPU 300 МГц 600 МГц
Boost частота GPU 2250 МГц 1950 МГц
Шейдерні блоки 1024 1024
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 128 Немає даних
TGP 28 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,61 терафлопс 3,99 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 155H Сайт Intel Core Ultra 7 258V
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 8

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 155H чи 258V?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, тому Intel Core Ultra 7 258V має невелику перевагу завдяки вищим одноядерним балам (Geekbench 6: 2668 проти 2388). Однак обидва чипи використовують інтегровану графіку, тому для серйозних ігор знадобиться дискретна відеокарта.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Intel Core Ultra 7 155H кращий для багатопотокових завдань, таких як рендеринг та компіляція, завдяки вищим балам у Cinebench R23 (14777) та Geekbench 6 (12510). Він також швидше обробляє PDF та фото.

Чи варто платити більше за новіший Intel Core Ultra 7 258V?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність в однопотокових завданнях (офіс, браузер, текстові редактори) та свіжіша архітектура, 258V може бути виправданим. Для багатозадачності та роботи з контентом 155H часто ефективніший.

Який процесор енергоефективніший: 155H чи 258V?

Обидва процесори отримали однаковий бал енергоефективності (100), що свідчить про високий рівень оптимізації. Однак 258V, випущений у 2024 році, може мати краще управління живленням у сучасних ноутбуках.

Чи підходять ці процесори для ноутбуків без дискретної графіки?

Так, обидва мають потужну інтегровану графіку (оцінка 36 та 34 бали), що дозволяє комфортно працювати з відео, фото та легкими іграми. Для важких графічних завдань рекомендується ноутбук із дискретною відеокартою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.