Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 155U vs AMD Ryzen 7 3800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 155U та AMD Ryzen 7 3800X — це два процесори з різними архітектурами та призначенням. Перший створений для ультрабуків із акцентом на енергоефективність, другий — потужний десктопний CPU для продуктивних завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків і сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 155U виграє в одноядерній продуктивності та енергоефективності, що робить його чудовим вибором для повсякденних завдань і роботи в дорозі. Натомість AMD Ryzen 7 3800X демонструє значно вищу багатоядерну потужність, що важливо для відеомонтажу, рендерингу та ігор. Якщо вам потрібна мобільність і низьке енергоспоживання — обирайте Intel. Для стаціонарного ПК із високими вимогами до обчислень краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 155U має вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (1730 проти 1346), що забезпечує кращу швидкодію в простих завданнях.
  • AMD Ryzen 7 3800X значно потужніший у багатоядерному режимі (13848 проти 9572 у Cinebench R23), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Intel Core Ultra 7 155U випереджає AMD у Geekbench 6 (одноядерний: 2298 проти 1781), демонструючи вищу ефективність на ядро.
  • AMD Ryzen 7 3800X має перевагу в Clang compilation (77.2 Klines/sec проти 63.7) та Ray tracing (17.6 Mpixels/sec проти 13), що важливо для професійних завдань.
  • Intel Core Ultra 7 155U значно енергоефективніший (оцінка 100 у категорії), що робить його ідеальним для ноутбуків, тоді як AMD Ryzen 7 3800X потребує потужнішого охолодження та живлення.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1730 1346
Cinebench R23 (багатоядерний) 9572 13848

GeekBench v6

File compression 888.6 MB/sec 702 MB/sec
Clang compilation 63.7 Klines/sec 77.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 223.3 pages/sec 162.7 pages/sec
PDF Renderer 271.8 Mpixels/sec 270.6 Mpixels/sec
Text processing 226.1 pages/sec 150.7 pages/sec
Background blur 39.3 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 84.5 images/sec 61.6 images/sec
Ray tracing 13 Mpixels/sec 17.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2298 1781
Geekbench 6 (багатоядерний) 9136 8592

PassMark

Integer math 59.5 GOps/sec 67.9 GOps/sec
Floating point math 42.2 GOps/sec 39.8 GOps/sec
Find prime numbers 65M Primes/sec 105M Primes/sec
Random string sorting 19.9M Strings/sec 33M Strings/sec
Data encryption 11.9 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 183.7 MBytes/sec 305.4 MBytes/sec
Physics 1118 Frames/sec 1234 Frames/sec
Extended instructions 10.4B Matrices/sec 20.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3463 2717
Passmark CPU (багатоядерний) 16844 23142

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Немає даних
Номер моделі 155U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.7 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 14 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17x 39x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 105 Вт
Сокет FCBGA-2049 AM4
Критична температура 110°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 14 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2 терафлопси Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 155U Сайт AMD Ryzen 7 3800X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 155U чи AMD Ryzen 7 3800X?

AMD Ryzen 7 3800X краще підходить для ігор завдяки вищій багатоядерній продуктивності та кращому Ray tracing. Однак Intel Core Ultra 7 155U може бути достатнім для нетребувальних ігор на ноутбуці.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але важливо враховувати призначення: Intel Core Ultra 7 155U створений для ноутбуків, а AMD Ryzen 7 3800X — для стаціонарних ПК. Вибір залежить від ваших потреб у мобільності чи максимальній потужності.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core Ultra 7 155U значно енергоефективніший, що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї. AMD Ryzen 7 3800X споживає більше енергії та потребує потужнішого охолодження.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

AMD Ryzen 7 3800X краще справляється з відеомонтажем завдяки вищій багатоядерній продуктивності (13848 проти 9572 у Cinebench R23). Intel Core Ultra 7 155U підійде для легкого монтажу на ноутбуці.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Обидва процесори мають посередню інтегровану графіку (оцінки 29 та 31). Для ігор або графічних завдань рекомендується використовувати дискретну відеокарту.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.