Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 155U vs AMD Ryzen 7 6800HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 155U та AMD Ryzen 7 6800HS — два сучасні процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури та покоління. Перший вийшов у грудні 2023 року, другий — на початку 2022-го. Обидва мають однаковий загальний рейтинг 53 бали, але демонструють різні сильні сторони: Intel лідирує в однопотокових завданнях, а AMD пропонує кращу багатопотокову продуктивність та інтегровану графіку. Розглянемо ключові відмінності, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 155U виграє в однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1730 проти 1508) та швидкості обробки веб-сторінок (HTML5 Browser: 223.3 проти 184.9 pages/sec). Натомість AMD Ryzen 7 6800HS значно потужніший у багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 12728 проти 9572) і краще справляється з трасуванням променів (20.3 проти 13 Mpixels/sec). Якщо вам потрібна енергоефективність та швидка реакція в повсякденних задачах — обирайте Intel. Для рендерингу, компіляції та важких багатозадачних сценаріїв краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 155U має вищу однопотокову продуктивність: 1730 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1508 у AMD Ryzen 7 6800HS.
  • AMD Ryzen 7 6800HS значно випереджає в багатопотокових тестах: 12728 балів у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 9572 у Intel.
  • У Geekbench 6 Intel лідирує в одноядерному режимі (2298 проти 2026), але AMD перемагає в багатоядерному (9670 проти 9136).
  • AMD демонструє кращу продуктивність у трасуванні променів (20.3 Mpixels/sec) та компіляції Clang (83.3 Klines/sec), тоді як Intel швидше обробляє веб-сторінки (223.3 pages/sec).
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але AMD отримав вищий бал за інтегровану графіку (33 проти 29).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1730 1508
Cinebench R23 (багатоядерний) 9572 12728

GeekBench v6

File compression 888.6 MB/sec 857 MB/sec
Clang compilation 63.7 Klines/sec 83.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 223.3 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 271.8 Mpixels/sec 303.5 Mpixels/sec
Text processing 226.1 pages/sec 211.8 pages/sec
Background blur 39.3 images/sec 50.9 images/sec
Photo processing 84.5 images/sec 74.3 images/sec
Ray tracing 13 Mpixels/sec 20.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2298 2026
Geekbench 6 (багатоядерний) 9136 9670

PassMark

Integer math 59.5 GOps/sec 85.6 GOps/sec
Floating point math 42.2 GOps/sec 47.9 GOps/sec
Find prime numbers 65M Primes/sec 57M Primes/sec
Random string sorting 19.9M Strings/sec 30.3M Strings/sec
Data encryption 11.9 GBytes/sec 18.2 GBytes/sec
Data compression 183.7 MBytes/sec 293.5 MBytes/sec
Physics 1118 Frames/sec 1017 Frames/sec
Extended instructions 10.4B Matrices/sec 20.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3463 3216
Passmark CPU (багатоядерний) 16844 22986

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі 155U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Radeon 680M

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.7 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 14 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17x 32x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 35 Вт
Сокет FCBGA-2049 FP7
Критична температура 110°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) AMD Radeon 680M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 768
TMUs 32 48
ROPs 16 32
Обчислювальні блоки 64 12
TGP 14 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2 терафлопси 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 155U Сайт AMD Ryzen 7 6800HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 7 6800HS має вищий бал за інтегровану графіку (33 проти 29) і краще справляється з трасуванням променів, тому він більш придатний для ігор без дискретної відеокарти.

Який процесор швидше в роботі з офісними програмами?

Intel Core Ultra 7 155U швидше обробляє веб-сторінки (223.3 pages/sec) та текст (226.1 pages/sec), що робить його кращим вибором для повсякденних офісних завдань.

Чи варто обирати Intel через новіший рік випуску?

Intel вийшов у грудні 2023 року, тому має свіжішу архітектуру та кращу однопотокову продуктивність. Однак AMD 2022 року все ще потужний у багатопотокових завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності 100 балів, тому вони приблизно рівні за цим параметром. Вибір залежить від інших характеристик.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

AMD Ryzen 7 6800HS краще справляється з багатопотоковими завданнями, такими як рендеринг відео, завдяки вищим балам у Cinebench R23 (багатоядерний) та Geekbench 6 (багатоядерний).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.