Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 155U vs AMD Ryzen 7 Pro 5850U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 155U та AMD Ryzen 7 Pro 5850U — два потужних процесори для ультрабуків та бізнес-ноутбуків. Перший вийшов у грудні 2023 року, другий — у березні 2021. Обидва орієнтовані на енергоефективність, але мають різну архітектуру та рівень продуктивності. У цьому порівнянні ми розберемо їхні ключові відмінності за тестами, швидкодією в одно- та багатопотокових завданнях, а також за інтегрованою графікою.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 155U випереджає AMD Ryzen 7 Pro 5850U за однопотоковою продуктивністю (на 20-25% у Geekbench 6 та Cinebench R23) і в більшості синтетичних тестів. Він також пропонує кращу швидкість у завданнях компіляції, обробки фото та веб-серфінгу. Водночас AMD Ryzen 7 Pro 5850U демонструє близький результат у багатоядерному Passmark і трохи вищу продуктивність у трасуванні променів. Обидва процесори мають однакову енергоефективність, що робить їх чудовим вибором для автономних ноутбуків. Для повсякденних завдань і роботи Intel виглядає більш сучасним і швидким рішенням.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 155U на 22% швидший у Cinebench R23 (1730 проти 1403) і на 17% у Geekbench 6 (2298 проти 1958).
  • Багатопотокова продуктивність: Intel виграє в Cinebench R23 (9572 проти 8656) та Geekbench 6 (9136 проти 7011), але AMD має незначну перевагу в Passmark (16951 проти 16844).
  • Швидкість компіляції та обробки: Intel значно швидше компілює код (63.7 Klines/sec проти 44.7) і обробляє фото (84.5 images/sec проти 57).
  • Інтегрована графіка: Intel має кращу продуктивність у Background blur (39.3 проти 31.1 images/sec), але AMD трохи випереджає в Ray tracing (11.9 проти 13 Mpixels/sec).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100, що свідчить про однаково низьке енергоспоживання та відмінну автономність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1730 1403
Cinebench R23 (багатоядерний) 9572 8656

GeekBench v6

File compression 888.6 MB/sec 708.5 MB/sec
Clang compilation 63.7 Klines/sec 44.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 223.3 pages/sec 140.1 pages/sec
PDF Renderer 271.8 Mpixels/sec 215.4 Mpixels/sec
Text processing 226.1 pages/sec 200.3 pages/sec
Background blur 39.3 images/sec 31.1 images/sec
Photo processing 84.5 images/sec 57 images/sec
Ray tracing 13 Mpixels/sec 11.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2298 1958
Geekbench 6 (багатоядерний) 9136 7011

PassMark

Integer math 59.5 GOps/sec 69.8 GOps/sec
Floating point math 42.2 GOps/sec 35.9 GOps/sec
Find prime numbers 65M Primes/sec 46M Primes/sec
Random string sorting 19.9M Strings/sec 21.5M Strings/sec
Data encryption 11.9 GBytes/sec 13.1 GBytes/sec
Data compression 183.7 MBytes/sec 201.7 MBytes/sec
Physics 1118 Frames/sec 743 Frames/sec
Extended instructions 10.4B Matrices/sec 13B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3463 2986
Passmark CPU (багатоядерний) 16844 16951

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі 155U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.7 ГГц 1,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 14 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17x 19x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 15 Вт
Сокет FCBGA-2049 FP6
Критична температура 110°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 512 512
TMUs 32 32
ROPs 16 8
Обчислювальні блоки 64 8
TGP 14 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2 терафлопси 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,3 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 155U Сайт AMD Ryzen 7 Pro 5850U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для роботи з офісними додатками?

Intel Core Ultra 7 155U забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що робить його кращим для швидкого запуску програм та роботи з документами. У тесті Text processing він набирає 226.1 сторінок/сек проти 200.3 у AMD.

Чи підходять ці процесори для ігор?

Обидва мають інтегровану графіку, але їхні можливості обмежені. Intel показує кращі результати в Background blur (39.3 images/sec), що може свідчити про кращу підтримку графіки в легких іграх, але для серйозних ігор потрібна дискретна відеокарта.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності — 100 балів. Це означає, що вони споживають приблизно однакову кількість енергії, що ідеально для ультрабуків з тривалою автономністю.

Який процесор краще підходить для програмування?

Intel Core Ultra 7 155U значно швидше компілює код (63.7 Klines/sec проти 44.7), тому він кращий для розробників, які працюють з великими проектами.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 7 Pro 5850U у 2024 році?

AMD Ryzen 7 Pro 5850U все ще актуальний для бюджетних бізнес-ноутбуків, але Intel Core Ultra 7 155U пропонує помітно вищу продуктивність у більшості завдань і новішу архітектуру, тому при однаковій ціні краще обрати Intel.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.