Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 155U vs AMD Ryzen 9 7845HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 155U і AMD Ryzen 9 7845HX — два потужних процесори для ноутбуків, але з різним призначенням. Перший орієнтований на енергоефективність і тонкі ультрабуки, другий — на максимальну багатопотокову продуктивність у геймерських та робочих станціях. У цьому порівнянні ми проаналізуємо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7845HX значно випереджає Intel Core Ultra 7 155U в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 26647 проти 9572) і демонструє вищі одноядерні показники. Він також має кращу інтегровану графіку. Однак Intel Ultra 7 155U виграє в енергоефективності, що робить його ідеальним для легких ноутбуків з тривалою автономністю. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте AMD, якщо мобільність та економія заряду — Intel.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 7845HX майже втричі потужніший за Intel Ultra 7 155U в Cinebench R23 (26647 проти 9572) завдяки більшій кількості ядер.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7845HX також лідирує в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2927 проти 2298), що забезпечує кращу швидкодію в іграх та повсякденних додатках.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Ultra 7 155U споживає менше енергії, що робить його кращим вибором для ультрабуків.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 9 7845HX має значно потужнішу вбудовану графіку (58 проти 29 балів), що дозволяє запускати сучасні ігри без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Intel Ultra 7 155U вийшов на 11 місяців пізніше (грудень 2023 проти січня 2023), що може свідчити про новішу архітектуру та оптимізацію.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1730 1871
Cinebench R23 (багатоядерний) 9572 26647

GeekBench v6

File compression 888.6 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 63.7 Klines/sec 120.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 223.3 pages/sec 312.5 pages/sec
PDF Renderer 271.8 Mpixels/sec 392.8 Mpixels/sec
Text processing 226.1 pages/sec 269.8 pages/sec
Background blur 39.3 images/sec 64.2 images/sec
Photo processing 84.5 images/sec 107.2 images/sec
Ray tracing 13 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2298 2927
Geekbench 6 (багатоядерний) 9136 15129

PassMark

Integer math 59.5 GOps/sec 158.6 GOps/sec
Floating point math 42.2 GOps/sec 96.4 GOps/sec
Find prime numbers 65M Primes/sec 330M Primes/sec
Random string sorting 19.9M Strings/sec 62.6M Strings/sec
Data encryption 11.9 GBytes/sec 33.5 GBytes/sec
Data compression 183.7 MBytes/sec 555.6 MBytes/sec
Physics 1118 Frames/sec 2325 Frames/sec
Extended instructions 10.4B Matrices/sec 41.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3463 3963
Passmark CPU (багатоядерний) 16844 45644

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі 155U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Radeon 610M

Процесор

Ядер 2 12
Потоковий 4 24
Частота 1.7 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 14 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17x 30x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 45-75 Вт
Сокет FCBGA-2049 FL1
Критична температура 110°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 32 8
ROPs 16 4
Обчислювальні блоки 64 2
TGP 14 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2 терафлопси 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 155U Сайт AMD Ryzen 9 7845HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 7 155U чи AMD Ryzen 9 7845HX?

AMD Ryzen 9 7845HX кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищий FPS у більшості сучасних ігор.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 7 155U для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Для важких багатопотокових завдань, таких як рендеринг відео, AMD Ryzen 9 7845HX значно продуктивніший. Intel Ultra 7 155U підійде для легшого монтажу та офісних завдань.

Який процесор споживає менше енергії та забезпечує довшу автономність?

Обидва мають високий рейтинг енергоефективності, але Intel Core Ultra 7 155U оптимізований для низького енергоспоживання, тому в ультрабуках він забезпечує довший час роботи від батареї.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна залежить від конфігурації ноутбука. Зазвичай AMD Ryzen 9 7845HX встановлюють у дорожчі геймерські моделі, тоді як Intel Ultra 7 155U частіше зустрічається в середньому ціновому сегменті ультрабуків.

Який процесор краще впорається з багатозадачністю та компіляцією коду?

AMD Ryzen 9 7845HX значно швидший у багатозадачності завдяки більшій кількості ядер. У тесті Clang compilation він майже вдвічі випереджає Intel (120.9 проти 63.7 Klines/sec).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.