Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 155U vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 155U та AMD Ryzen 9 7900 — це два процесори з різними архітектурами та цільовим призначенням. Перший належить до серії Meteor Lake і орієнтований на енергоефективні ультрабуки, другий — потужний десктопний чип на архітектурі Zen 4. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків і продуктивність, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900 значно випереджає Intel Core Ultra 7 155U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 24444 проти 9572) та однопотоковою (Geekbench 6: 2947 проти 2298). Він також має кращу інтегровану графіку та вищі показники в усіх тестах. Однак Core Ultra 7 155U виграє за енергоефективністю, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій, обирайте Ryzen 9 7900. Для мобільності та щоденних завдань — Core Ultra 7 155U.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ryzen 9 7900 має в 2.5 рази вищий результат Cinebench R23 (24444 проти 9572), що робить його набагато потужнішим для ресурсоємних завдань.
  • Одноядерна продуктивність: AMD лідирує в Geekbench 6 (2947 проти 2298) та Passmark (4150 проти 3463), забезпечуючи швидшу реакцію в повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7900 набирає 62 бали в цій категорії, тоді як Core Ultra 7 155U — лише 29, що дає перевагу AMD для легких ігор та відеомонтажу.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів, але Core Ultra 7 155U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP проти 65 Вт), що критично для ноутбуків.
  • Загальний рейтинг: Ryzen 9 7900 отримує 70 балів проти 53 у Core Ultra 7 155U, що підтверджує його перевагу в абсолютній продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1730 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 9572 24444

GeekBench v6

File compression 888.6 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 63.7 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 223.3 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 271.8 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 226.1 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 39.3 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 84.5 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 13 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2298 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 9136 17401

PassMark

Integer math 59.5 GOps/sec 167.1 GOps/sec
Floating point math 42.2 GOps/sec 99.3 GOps/sec
Find prime numbers 65M Primes/sec 381M Primes/sec
Random string sorting 19.9M Strings/sec 68.2M Strings/sec
Data encryption 11.9 GBytes/sec 35.3 GBytes/sec
Data compression 183.7 MBytes/sec 586 MBytes/sec
Physics 1118 Frames/sec 3085 Frames/sec
Extended instructions 10.4B Matrices/sec 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3463 4150
Passmark CPU (багатоядерний) 16844 48844

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 155U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 2 12
Потоковий 4 24
Частота 1.7 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 14 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17x 37x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2049 AM5
Критична температура 110°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 32 8
ROPs 16 4
Обчислювальні блоки 64 2
TGP 14 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2 терафлопси 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 155U Сайт AMD Ryzen 9 7900
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 9 7900 забезпечує кращу ігрову продуктивність завдяки вищій однопотоковій швидкості та потужнішій інтегрованій графіці. Core Ultra 7 155U поступається, але може впоратися з нетребувальними іграми.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 155U для робочих станцій?

Ні, цей процесор орієнтований на ультрабуки та легкі завдання. Для рендерингу, компіляції чи відеомонтажу краще обрати AMD Ryzen 9 7900 з його високою багатопотоковою продуктивністю.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Core Ultra 7 155U споживає всього 15 Вт, що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї в ноутбуках.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7900 значно перевершує Core Ultra 7 155U за якістю графіки (62 бали проти 29), що дозволяє грати в сучасні ігри на низьких налаштуваннях.

Чи варто переплачувати за Ryzen 9 7900?

Якщо вам потрібна висока продуктивність для роботи з відео, 3D-моделювання або компіляції коду — так. Для офісних завдань та серфінгу Core Ultra 7 155U буде достатньо.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.