Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 155U vs AMD Ryzen 9 7945HX3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 155U та AMD Ryzen 9 7945HX3D — два процесори, які представляють різні підходи до мобільних обчислень. Перший орієнтований на енергоефективність та ультрабуки, другий — на максимальну продуктивність для ігор та робочих станцій. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX3D значно перевершує Intel Core Ultra 7 155U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 33538 проти 9572) та однопотоковими завданнями. Він також має кращу інтегровану графіку та вищі результати в усіх бенчмарках. Однак Intel Core Ultra 7 155U виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів за цим параметром, але Ultra 7 споживає менше енергії) і підходить для легких ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна потужність для ігор або рендерингу, обирайте Ryzen 9 7945HX3D. Для повсякденних завдань та автономності — Intel Core Ultra 7 155U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 7945HX3D має в 3.5 рази вищий результат у Cinebench R23 (33538 проти 9572), що робить його значно потужнішим для ресурсоємних завдань.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7945HX3D випереджає за Geekbench 6 (2890 проти 2298) та Cinebench R23 одноядерний (1956 проти 1730), що дає перевагу в іграх та додатках, чутливих до частоти.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 9 7945HX3D набирає 72 бали за інтегровану графіку проти 29 у Intel, що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають 100 балів, але Intel Core Ultra 7 155U споживає менше енергії (15 Вт TDP проти 55 Вт+), що робить його ідеальним для ультрабуків.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 7 155U вийшов у грудні 2023 року, а AMD Ryzen 9 7945HX3D — у серпні 2023 року, тобто Intel є новішою моделлю.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1730 1956
Cinebench R23 (багатоядерний) 9572 33538

GeekBench v6

File compression 888.6 MB/sec 1600 MB/sec
Clang compilation 63.7 Klines/sec 198.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 223.3 pages/sec 329.9 pages/sec
PDF Renderer 271.8 Mpixels/sec 488.2 Mpixels/sec
Text processing 226.1 pages/sec 298.8 pages/sec
Background blur 39.3 images/sec 64.9 images/sec
Photo processing 84.5 images/sec 109.7 images/sec
Ray tracing 13 Mpixels/sec 45 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2298 2890
Geekbench 6 (багатоядерний) 9136 18224

PassMark

Integer math 59.5 GOps/sec 202.7 GOps/sec
Floating point math 42.2 GOps/sec 123.9 GOps/sec
Find prime numbers 65M Primes/sec 453M Primes/sec
Random string sorting 19.9M Strings/sec 81.4M Strings/sec
Data encryption 11.9 GBytes/sec 42.7 GBytes/sec
Data compression 183.7 MBytes/sec 701.8 MBytes/sec
Physics 1118 Frames/sec 4258 Frames/sec
Extended instructions 10.4B Matrices/sec 53.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3463 4102
Passmark CPU (багатоядерний) 16844 57797

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 22 серпня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі 155U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Radeon 610M

Процесор

Ядер 2 16
Потоковий 4 32
Частота 1.7 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 16
Кількість потоків 14 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17x 23x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 55-75 Вт
Сокет FCBGA-2049 FL1
Критична температура 110°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 17,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 32 8
ROPs 16 4
Обчислювальні блоки 64 2
TGP 14 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2 терафлопси 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 155U Сайт AMD Ryzen 9 7945HX3D
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 155U чи AMD Ryzen 9 7945HX3D?

AMD Ryzen 9 7945HX3D значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2890 проти 2298) та кращій інтегрованій графіці (72 бали проти 29).

Чи підходить Intel Core Ultra 7 155U для рендерингу та відеомонтажу?

Так, але він значно поступається AMD Ryzen 9 7945HX3D у багатопотокових завданнях. Для професійного рендерингу краще обрати Ryzen 9 7945HX3D (Cinebench R23 багатоядерний: 33538 проти 9572).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але Intel Core Ultra 7 155U споживає менше енергії (15 Вт TDP), що робить його кращим вибором для автономних ультрабуків.

Чи можна використовувати AMD Ryzen 9 7945HX3D у тонкому ноутбуці?

Ні, через високе енергоспоживання (55 Вт+ TDP) він потребує потужного охолодження і зазвичай встановлюється в ігрові ноутбуки або робочі станції.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 7945HX3D має значно кращу інтегровану графіку (72 бали проти 29), що дозволяє грати в легкі ігри без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.