Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 155U vs Apple M3

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 155U та Apple M3 — це два сучасні процесори, які з’явилися майже одночасно наприкінці 2023 року. Перший орієнтований на тонкі та легкі ноутбуки з Windows, другий — на лінійку MacBook. Обидва чипи пропонують високу енергоефективність та інтегровану графіку, але суттєво відрізняються за архітектурою, продуктивністю в бенчмарках і сценаріями використання. Ми порівняли їх за ключовими параметрами, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M3 випереджає Intel Core Ultra 7 155U майже за всіма показниками продуктивності: однопотокові тести Geekbench 6 (3009 проти 2298) та Cinebench R23 (1904 проти 1730), а також багатопотокові результати (11815 проти 9136). M3 також ефективніше справляється з компресією файлів, рендерингом і обробкою зображень. Однак Ultra 7 155U демонструє кращу сумісність з Windows-екосистемою та ширший вибір пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у macOS — обирайте M3, для гнучкості Windows — Intel.

Основні відмінності

  • Apple M3 має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 — 3009 проти 2298 у Intel Core Ultra 7 155U, що дає перевагу в більшості повсякденних завдань.
  • У багатопотокових тестах M3 також лідирує: Cinebench R23 (10454 проти 9572) та Geekbench 6 (11815 проти 9136), що важливо для рендерингу та компіляції.
  • Intel Core Ultra 7 155U відстає за швидкістю компресії файлів (888.6 MB/sec проти 1260 MB/sec) та обробки тексту (226.1 pages/sec проти 297 pages/sec).
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але M3 демонструє кращі показники в інтегрованій графіці (38 проти 29).
  • Apple M3 випущений раніше (30 жовтня 2023) і отримав вищий загальний рейтинг (60 проти 53), що свідчить про його перевагу в тестах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1730 1904
Cinebench R23 (багатоядерний) 9572 10454

GeekBench v6

File compression 888.6 MB/sec 1260 MB/sec
Clang compilation 63.7 Klines/sec 94.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 223.3 pages/sec 264.5 pages/sec
PDF Renderer 271.8 Mpixels/sec 313.9 Mpixels/sec
Text processing 226.1 pages/sec 297 pages/sec
Background blur 39.3 images/sec 50.2 images/sec
Photo processing 84.5 images/sec 114.8 images/sec
Ray tracing 13 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2298 3009
Geekbench 6 (багатоядерний) 9136 11815

PassMark

Integer math 59.5 GOps/sec 42 GOps/sec
Floating point math 42.2 GOps/sec 48.6 GOps/sec
Find prime numbers 65M Primes/sec 236M Primes/sec
Random string sorting 19.9M Strings/sec 27.6M Strings/sec
Data encryption 11.9 GBytes/sec 11.5 GBytes/sec
Data compression 183.7 MBytes/sec 228.8 MBytes/sec
Physics 1118 Frames/sec 1875 Frames/sec
Extended instructions 10.4B Matrices/sec 10B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3463 4753
Passmark CPU (багатоядерний) 16844 19194

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 14 грудня 2023 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Meteor Lake Apple M3
Номер моделі 155U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Apple M3 GPU

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 4
Частота 1.7 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 10 4
Потоковий 10 4
Частота 1,2 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 14 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 17x 40x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 20 Вт
Сокет FCBGA-2049 Apple M-Socket
Критична температура 110°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Apple M3 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 512 1280
TMUs 32 80
ROPs 16 40
Обчислювальні блоки 64 160
TGP 14 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2 терафлопси 4,1 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 155U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 155U чи Apple M3?

Apple M3 має кращу інтегровану графіку (38 проти 29), що забезпечує вищу продуктивність в іграх. Однак вибір ігор для macOS обмежений, тому для Windows-геймінгу Intel може бути практичнішим.

Чи варто обирати Intel Core Ultra 7 155U замість Apple M3 для роботи?

Якщо ваша робота потребує Windows-сумісності або специфічного ПЗ, Intel Core Ultra 7 155U буде кращим вибором. Для завдань, оптимізованих під macOS, M3 забезпечує вищу продуктивність.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 7 155U чи Apple M3?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100). Проте Apple M3 демонструє кращі результати в бенчмарках при тому ж рівні споживання енергії.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 155U для відеомонтажу?

Так, Intel Core Ultra 7 155U справляється з відеомонтажем завдяки 14 ядрам і підтримці сучасних кодеків. Однак Apple M3 показує вищу швидкість рендерингу та обробки зображень.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

Apple M3 випереджає Intel Core Ultra 7 155U в багатопотокових тестах: Geekbench 6 (11815 проти 9136) та Passmark (19194 проти 16844). Це робить його кращим для ресурсомістких завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.