Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 165H vs AMD Ryzen 5 2600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 165H та AMD Ryzen 5 2600 — це процесори різних поколінь, які часто порівнюють через близьку ціну на вторинному ринку. Перший вийшов у грудні 2023 року та належить до мобільних чипів Meteor Lake, другий — десктопний камінь 2018 року на архітектурі Zen+. У цьому порівнянні ми розглянемо результати синтетичних тестів, продуктивність у різних сценаріях та енергоефективність, щоб визначити, який з них краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 165H значно випереджає AMD Ryzen 5 2600 за більшістю показників: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий на 122%, а одноядерний — на 65%. У Geekbench 6 перевага ще помітніша — 112% в одноядерному та 148% у багатоядерному тесті. Незважаючи на те, що Ryzen 5 2600 є десктопним процесором, новіша архітектура та інтегрована графіка Ultra 7 165H роблять його кращим вибором для сучасних завдань, особливо якщо вам потрібна мобільність або енергоефективність.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 165H має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний — 2465 проти 1162 у Ryzen 5 2600.
  • Багатопотокова продуктивність Ultra 7 165H майже в 2.5 рази краща: 12979 балів у Geekbench 6 проти 5239 у Ryzen 5 2600.
  • У тесті Cinebench R23 багатоядерний результат Ultra 7 165H (15743) більш ніж удвічі перевищує показник Ryzen 5 2600 (7089).
  • Ryzen 5 2600 не має вбудованої графіки, тоді як Ultra 7 165H оснащений інтегрованим GPU, що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти для базових завдань.
  • Енергоефективність Ultra 7 165H набагато вища завдяки новітньому техпроцесу, що робить його ідеальним для ноутбуків, тоді як Ryzen 5 2600 потребує окремого охолодження та більше енергії.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1668 1012
Cinebench R23 (багатоядерний) 15743 7089

GeekBench v6

File compression 1250 MB/sec 582.9 MB/sec
Clang compilation 105.2 Klines/sec 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 301.6 pages/sec 134.6 pages/sec
PDF Renderer 375 Mpixels/sec 160.4 Mpixels/sec
Text processing 256.1 pages/sec 102.9 pages/sec
Background blur 51.3 images/sec 22.9 images/sec
Photo processing 108.4 images/sec 48 images/sec
Ray tracing 20.6 Mpixels/sec 8.95 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2465 1162
Geekbench 6 (багатоядерний) 12979 5239

PassMark

Integer math 90.2 GOps/sec 44.7 GOps/sec
Floating point math 67.8 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 119M Primes/sec 37M Primes/sec
Random string sorting 33M Strings/sec 21.7M Strings/sec
Data encryption 17.6 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 297.9 MBytes/sec 187.4 MBytes/sec
Physics 1840 Frames/sec 676 Frames/sec
Extended instructions 17.6B Matrices/sec 7.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3521 2245
Passmark CPU (багатоядерний) 26291 13191

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 11 вересня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Немає даних
Номер моделі 165H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 1.4 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 22 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 14x 34x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 AM4
Критична температура 110°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2300 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 128 Немає даних
TGP 28 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,71 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2933
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 165H Сайт AMD Ryzen 5 2600
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 165H забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що критично для ігор. Однак для серйозного геймінгу обидва потребують дискретної відеокарти, але Ultra 7 165H має перевагу завдяки новішій архітектурі.

Чи можна порівнювати мобільний та десктопний процесори?

Так, хоча Ultra 7 165H — мобільний чип, він значно потужніший за старенький десктопний Ryzen 5 2600 у більшості завдань, особливо в однопотокових та енергоефективних сценаріях.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Intel Core Ultra 7 165H набагато енергоефективніший завдяки техпроцесу Intel 4 (7 нм) та оптимізаціям Meteor Lake, що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї.

Чи варто міняти Ryzen 5 2600 на Intel Core Ultra 7 165H?

Якщо вам потрібна мобільність або ви збираєте новий ноутбук — так. Для десктопу краще розглянути сучасніші моделі, але Ultra 7 165H значно швидший у всіх тестах.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 7 165H значно швидший: у тесті Photo processing він обробляє 108.4 зображень/с проти 48 у Ryzen 5 2600, а в Ray tracing — 20.6 Mpixels/с проти 8.95.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.