Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 165H vs AMD Ryzen 5 4500U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 165H та AMD Ryzen 5 4500U — це два мобільні процесори, які належать до різних поколінь. Ultra 7 165H вийшов у грудні 2023 року, тоді як Ryzen 5 4500U дебютував ще на початку 2020-го. Незважаючи на різницю в часі, обидва чипи активно використовуються в сучасних ноутбуках. У цьому порівнянні ми розглянемо їхню продуктивність в синтетичних тестах, енергоефективність та придатність для різних завдань.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 165H значно випереджає AMD Ryzen 5 4500U за більшістю показників. У багатоядерному тесті Cinebench R23 Ultra 7 набирає 15743 бали проти 5920 у Ryzen 5, що майже втричі більше. Однопотокова продуктивність також вища: 1668 проти 1151. Це означає швидшу роботу в складних додатках, компіляції коду та обробці фото. Водночас обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності, тому Ultra 7 165H є однозначно кращим вибором для продуктивності, а Ryzen 5 4500U — бюджетним рішенням для базових завдань.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Ultra 7 165H у Cinebench R23 набирає 15743 бали, що в 2,7 раза більше, ніж 5920 у Ryzen 5 4500U.
  • Однопотокова швидкість: Intel має 1668 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1151 у AMD, що забезпечує кращу реакцію в повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 165H отримує 37 балів за графіку, тоді як Ryzen 5 4500U — лише 20, що робить Intel кращим для легких ігор та відеомонтажу.
  • Обробка даних: Ultra 7 165H стискає файли зі швидкістю 1250 MB/sec, а Ryzen 5 4500U — лише 513,8 MB/sec, що вдвічі повільніше.
  • Рендеринг та трасування: Intel показує 375 Mpixels/sec у PDF Renderer та 20,6 Mpixels/sec у Ray tracing, тоді як AMD — 138,8 та 6,49 відповідно.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1668 1151
Cinebench R23 (багатоядерний) 15743 5920

GeekBench v6

File compression 1250 MB/sec 513.8 MB/sec
Clang compilation 105.2 Klines/sec 29.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 301.6 pages/sec 94.1 pages/sec
PDF Renderer 375 Mpixels/sec 138.8 Mpixels/sec
Text processing 256.1 pages/sec 129.8 pages/sec
Background blur 51.3 images/sec 26.6 images/sec
Photo processing 108.4 images/sec 45 images/sec
Ray tracing 20.6 Mpixels/sec 6.49 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2465 1491
Geekbench 6 (багатоядерний) 12979 4717

PassMark

Integer math 90.2 GOps/sec 31.4 GOps/sec
Floating point math 67.8 GOps/sec 22.1 GOps/sec
Find prime numbers 119M Primes/sec 36M Primes/sec
Random string sorting 33M Strings/sec 14.9M Strings/sec
Data encryption 17.6 GBytes/sec 6.8 GBytes/sec
Data compression 297.9 MBytes/sec 125.9 MBytes/sec
Physics 1840 Frames/sec 528 Frames/sec
Extended instructions 17.6B Matrices/sec 11B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3521 2434
Passmark CPU (багатоядерний) 26291 10916

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 6 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 2 (Renoir)
Номер моделі 165H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon RX Vega 6

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 6
Частота 1.4 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 6
Кількість потоків 22 6
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 14x 23x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28 Вт 10-25 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 FP6
Критична температура 110°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon RX Vega 6
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2300 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 1024 384
TMUs 64 24
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 6
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,71 терафлопс 1,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,27 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 165H Сайт AMD Ryzen 5 4500U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 165H чи AMD Ryzen 5 4500U?

Intel Core Ultra 7 165H має значно потужнішу інтегровану графіку (37 балів проти 20), тому він краще підходить для ігор. Він забезпечує вищу частоту кадрів навіть у сучасних проектах.

Чи варто купувати ноутбук з AMD Ryzen 5 4500U у 2024 році?

Ryzen 5 4500U підійде для офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео. Однак для роботи з відео, 3D-моделюванням або ігор краще обрати Intel Core Ultra 7 165H через значно вищу продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно рівні за споживанням енергії. Однак Ultra 7 165H забезпечує набагато більшу продуктивність на ват.

У чому різниця в однопотоковій продуктивності між цими процесорами?

Intel Core Ultra 7 165H набирає 1668 балів у Cinebench R23 (одноядерний), а AMD Ryzen 5 4500U — 1151. Це робить Intel на 45% швидшим у завданнях, які залежать від одного ядра, як-от запуск програм або ігри.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу та рендерингу?

Intel Core Ultra 7 165H значно кращий для відеомонтажу завдяки вищій багатоядерній продуктивності (15743 проти 5920 у Cinebench R23) та швидшій обробці фото (108,4 images/sec проти 45).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.