Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 165H vs AMD Ryzen 7 2700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 165H та AMD Ryzen 7 2700X — два процесори різних поколінь, які можуть зацікавити користувачів, що шукають баланс між продуктивністю та енергоефективністю. Перший вийшов у 2023 році, другий — у 2018-му, тому порівняння показує, як сильно просунулися технології за 5 років. Ми проаналізували бенчмарки, однопотокову та багатопотокову продуктивність, а також енергоспоживання, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 165H значно випереджає AMD Ryzen 7 2700X за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6 одноядерний: 2465 проти 1269) та багатопотоковою (Cinebench R23 багатоядерний: 15743 проти 10140). Він також демонструє кращі результати в реальних завданнях, як-от обробка фото, PDF та компіляція коду. Хоча обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100), Ultra 7 165H виграє завдяки новішій архітектурі та інтегрованій графіці. Ryzen 7 2700X може бути цікавим лише для бюджетних збірок на старій платформі, але в абсолютній більшості сценаріїв Intel — кращий вибір.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 165H має майже вдвічі вищу однопотокову продуктивність за Geekbench 6 (2465 проти 1269), що дає перевагу в іграх та повсякденних задачах.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Intel набирає 15743 бали проти 10140 у AMD — це на 55% більше, що критично для рендерингу та відеомонтажу.
  • Intel значно швидше обробляє файли: стиснення даних 1250 MB/s проти 537.6 MB/s, а компіляція коду — 105.2 Klines/s проти 58.6 Klines/s.
  • Загальний рейтинг процесора Intel (58) вищий за AMD (45), що підтверджує його перевагу в більшості сценаріїв використання.
  • AMD Ryzen 7 2700X вийшов у 2018 році, тоді як Intel Core Ultra 7 165H — у 2023, що пояснює різницю в технологіях та підтримці сучасних інструкцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1668 1102
Cinebench R23 (багатоядерний) 15743 10140

GeekBench v6

File compression 1250 MB/sec 537.6 MB/sec
Clang compilation 105.2 Klines/sec 58.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 301.6 pages/sec 135.8 pages/sec
PDF Renderer 375 Mpixels/sec 215.7 Mpixels/sec
Text processing 256.1 pages/sec 114.3 pages/sec
Background blur 51.3 images/sec 29.3 images/sec
Photo processing 108.4 images/sec 50.2 images/sec
Ray tracing 20.6 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2465 1269
Geekbench 6 (багатоядерний) 12979 6487

PassMark

Integer math 90.2 GOps/sec 63.6 GOps/sec
Floating point math 67.8 GOps/sec 32.6 GOps/sec
Find prime numbers 119M Primes/sec 41M Primes/sec
Random string sorting 33M Strings/sec 30.7M Strings/sec
Data encryption 17.6 GBytes/sec 17.1 GBytes/sec
Data compression 297.9 MBytes/sec 266.2 MBytes/sec
Physics 1840 Frames/sec 798 Frames/sec
Extended instructions 17.6B Matrices/sec 10.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3521 2421
Passmark CPU (багатоядерний) 26291 17518

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Немає даних
Номер моделі 165H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 1.4 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 22 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 14x 37x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 AM4
Критична температура 110°C 85°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2300 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 128 Немає даних
TGP 28 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,71 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2933
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 165H Сайт AMD Ryzen 7 2700X
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 7 165H чи AMD Ryzen 7 2700X?

Intel Core Ultra 7 165H краще підходить для ігор завдяки значно вищій однопотоковій продуктивності (Passmark одноядерний: 3521 проти 2421). Це забезпечує більшу кількість кадрів у більшості сучасних ігор.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 2700X у 2025 році?

AMD Ryzen 7 2700X може бути виправданий лише для дуже бюджетних збірок на старій платформі AM4. Однак його продуктивність значно нижча за новіші моделі, тому для більшості задач краще обрати Intel Core Ultra 7 165H.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 7 165H чи AMD Ryzen 7 2700X?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 165H використовує новішу архітектуру, що дозволяє досягати вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу та рендерингу?

Intel Core Ultra 7 165H значно краще підходить для відеомонтажу та рендерингу, оскільки має на 55% вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (15743 проти 10140) та швидше обробляє PDF і фото.

Чи можна порівнювати Intel Core Ultra 7 165H та AMD Ryzen 7 2700X?

Так, це порівняння показує, як змінилася продуктивність процесорів за 5 років. Intel Core Ultra 7 165H виграє за всіма ключовими параметрами, але AMD Ryzen 7 2700X може бути дешевшим на вторинному ринку.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.