Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 165H vs AMD Ryzen 7 3800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 165H та AMD Ryzen 7 3800X — це процесори різних поколінь і архітектур. Перший — мобільний чип 2023 року з акцентом на енергоефективність, другий — десктопний CPU 2019 року для продуктивних ПК. Незважаючи на різні сегменти, їх часто порівнюють через схожу багатоядерну продуктивність. Розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоспоживанні та сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 165H випереджає AMD Ryzen 7 3800X за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2465 проти 1781) та енергоефективністю, що робить його кращим вибором для ноутбуків і завдань, де важливі швидкість окремого ядра та автономність. Однак Ryzen 7 3800X, хоч і старший, демонструє гідну багатоядерну потужність (Cinebench R23: 13848), але поступається в обробці файлів, фото та веб-скролінгу. Якщо вам потрібен мобільний процесор для роботи та творчості — обирайте Intel. Для стаціонарного ПК з акцентом на багатозадачність — Ryzen все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 165H значно швидший в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2465 проти 1781), що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках.
  • Багатоядерна потужність: У Cinebench R23 Intel набирає 15743 бали проти 13848 у AMD, хоча різниця не така велика, як в одноядерних завданнях.
  • Енергоефективність: Обидва мають однаковий рейтинг 100, але Intel використовує сучасніший 7-нм техпроцес (Meteor Lake), що робить його ідеальним для тонких ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel Ultra 7 165H має кращу вбудовану графіку (рейтинг 37 проти 31), що дозволяє запускати прості ігри без дискретної відеокарти.
  • Реальні завдання: Intel значно швидший у стисненні файлів (1250 проти 702 MB/sec), обробці фото (108.4 проти 61.6 images/sec) та веб-скролінгу (301.6 проти 162.7 pages/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1668 1346
Cinebench R23 (багатоядерний) 15743 13848

GeekBench v6

File compression 1250 MB/sec 702 MB/sec
Clang compilation 105.2 Klines/sec 77.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 301.6 pages/sec 162.7 pages/sec
PDF Renderer 375 Mpixels/sec 270.6 Mpixels/sec
Text processing 256.1 pages/sec 150.7 pages/sec
Background blur 51.3 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 108.4 images/sec 61.6 images/sec
Ray tracing 20.6 Mpixels/sec 17.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2465 1781
Geekbench 6 (багатоядерний) 12979 8592

PassMark

Integer math 90.2 GOps/sec 67.9 GOps/sec
Floating point math 67.8 GOps/sec 39.8 GOps/sec
Find prime numbers 119M Primes/sec 105M Primes/sec
Random string sorting 33M Strings/sec 33M Strings/sec
Data encryption 17.6 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 297.9 MBytes/sec 305.4 MBytes/sec
Physics 1840 Frames/sec 1234 Frames/sec
Extended instructions 17.6B Matrices/sec 20.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3521 2717
Passmark CPU (багатоядерний) 26291 23142

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Немає даних
Номер моделі 165H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 1.4 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 22 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 14x 39x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 AM4
Критична температура 110°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2300 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
TMUs 64 Немає даних
ROPs 32 Немає даних
Обчислювальні блоки 128 Немає даних
TGP 28 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,71 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 165H Сайт AMD Ryzen 7 3800X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 165H чи AMD Ryzen 7 3800X?

Intel Core Ultra 7 165H має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор. Однак Ryzen 7 3800X є десктопним CPU і може працювати з потужнішими відеокартами, тому для ігрового ПК краще обрати AMD.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але з урахуванням різниці в енергоспоживанні та тепловиділенні. Intel Ultra 7 165H призначений для ноутбуків, а Ryzen 7 3800X — для стаціонарних ПК. У бенчмарках Intel часто випереджає завдяки новішій архітектурі.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Intel Core Ultra 7 165H використовує техпроцес Intel 4 (7 нм), що забезпечує кращу продуктивність на ват. Для ноутбуків це оптимальний вибір.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Intel Core Ultra 7 165H показує вищі результати в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 15743 проти 13848) та обробці фото/відео, тому він краще впорається з відеомонтажем на ноутбуці.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 3800X у 2024 році?

Ryzen 7 3800X все ще може бути хорошим вибором для бюджетного ПК завдяки 8 ядрам і 16 потокам. Однак новіші процесори, як Intel Ultra 7 165H, пропонують кращу продуктивність у більшості завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.