Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 165H vs AMD Ryzen 9 7900X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 165H та AMD Ryzen 9 7900X3D — два процесори, що представляють різні підходи до обчислювальної потужності. Перший — мобільний чип з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, другий — десктопний гігант з 3D V-Cache для максимальної ігрової продуктивності. Порівняємо їхні характеристики, результати тестів і сценарії використання, щоб визначити, який CPU відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X3D значно випереджає Intel Core Ultra 7 165H у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 27817 проти 15743) та однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 3024 проти 2465). Він також демонструє кращі результати в рендерингу, компіляції та обробці зображень. Проте Intel Core Ultra 7 165H — це мобільний процесор, який пропонує високу енергоефективність та інтегровану графіку, що робить його ідеальним для ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у стаціонарному ПК, обирайте Ryzen 9 7900X3D. Для мобільного використання з балансом потужності та автономності — Intel Core Ultra 7 165H.

Основні відмінності

  • Продуктивність: AMD Ryzen 9 7900X3D має значно вищі показники в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 27817 проти 15743) та однопотокових (Geekbench 6: 3024 проти 2465).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 165H споживає менше енергії, що робить його кращим для мобільних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 7 165H отримав нижчий бал за інтегровану графіку (37 проти 64), що вказує на слабшу вбудовану відеопідсистему порівняно з AMD.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 7900X3D має вищий рейтинг (45 проти 29), що підтверджується тестами: Clang compilation (170.3 Klines/sec проти 105.2) та File compression (1710 MB/sec проти 1250).
  • Обробка зображень та рендеринг: AMD значно швидше справляється з PDF Renderer (495.8 Mpixels/sec проти 375) та Ray tracing (36.7 Mpixels/sec проти 20.6), що важливо для професійної роботи.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1668 2041
Cinebench R23 (багатоядерний) 15743 27817

GeekBench v6

File compression 1250 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 105.2 Klines/sec 170.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 301.6 pages/sec 353.7 pages/sec
PDF Renderer 375 Mpixels/sec 495.8 Mpixels/sec
Text processing 256.1 pages/sec 301.6 pages/sec
Background blur 51.3 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 108.4 images/sec 118.8 images/sec
Ray tracing 20.6 Mpixels/sec 36.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2465 3024
Geekbench 6 (багатоядерний) 12979 18277

PassMark

Integer math 90.2 GOps/sec 161.8 GOps/sec
Floating point math 67.8 GOps/sec 98.1 GOps/sec
Find prime numbers 119M Primes/sec 449M Primes/sec
Random string sorting 33M Strings/sec 69.6M Strings/sec
Data encryption 17.6 GBytes/sec 35.4 GBytes/sec
Data compression 297.9 MBytes/sec 595.9 MBytes/sec
Physics 1840 Frames/sec 4759 Frames/sec
Extended instructions 17.6B Matrices/sec 44.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3521 4132
Passmark CPU (багатоядерний) 26291 50404

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 165H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 24
Частота 1.4 ГГц 4,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,6 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 22 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 14x 44x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає даних

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28 Вт 120 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт 162 Вт
Сокет FCBGA-2049 AM5
Критична температура 110°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2300 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 128
TMUs 64 8
ROPs 32 4
Обчислювальні блоки 128 2
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,71 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 165H Сайт AMD Ryzen 9 7900X3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 165H чи AMD Ryzen 9 7900X3D?

AMD Ryzen 9 7900X3D, завдяки технології 3D V-Cache, забезпечує вищу ігрову продуктивність. Він має кращі результати в однопотокових тестах та багатоядерних завданнях, що критично для сучасних ігор.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 165H для робочих станцій?

Intel Core Ultra 7 165H — мобільний процесор, орієнтований на ноутбуки. Він непогано справляється з офісними завданнями та легким контентом, але для важких робочих навантажень краще обрати десктопний AMD Ryzen 9 7900X3D.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 165H споживає менше енергії, що робить його оптимальним для тривалої роботи від батареї в ноутбуках.

Який процесор кращий для відеомонтажу та 3D-рендерингу?

AMD Ryzen 9 7900X3D значно швидший у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг та компіляція. Він показує вищі результати в Clang compilation та Ray tracing, тому краще підходить для професійної роботи з відео та 3D.

Чи варто обирати Intel Core Ultra 7 165H для компактного ПК?

Так, Intel Core Ultra 7 165H призначений для мобільних пристроїв, тому він ідеально підходить для компактних ноутбуків та міні-ПК, де важливі низьке енергоспоживання та тепловиділення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.