Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 165H vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 165H та Apple M4 Pro (12-Core) — два потужні процесори, які змагаються за місце в ноутбуках та компактних ПК. Перший вийшов у грудні 2023 року, другий — у жовтні 2024-го. Обидва демонструють високу енергоефективність, але M4 Pro значно випереджає конкурента в однопотоковій та багатопотоковій продуктивності. Який з них обрати для ваших завдань — розбираємося в деталях.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) — беззаперечний лідер за продуктивністю: він на ~35% швидший в одноядерних тестах Geekbench 6 і на ~55% у багатоядерних, а також виграє в усіх реальних сценаріях (компіляція, обробка фото, PDF). Intel Core Ultra 7 165H, хоч і програє в абсолютній потужності, залишається гідним варіантом для Windows-систем, де важлива сумісність із ПЗ. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у закритій екосистемі Apple — обирайте M4 Pro. Для гнучкості та ширшої сумісності — Intel.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro значно швидший в одноядерних завданнях: Geekbench 6 (одноядерний) — 3846 проти 2465 у Intel.
  • Багатоядерна продуктивність M4 Pro на 55% вища: Geekbench 6 (багатоядерний) — 20093 проти 12979.
  • У реальних тестах M4 Pro випереджає Intel на 30-70%: компіляція Clang (162.6 vs 105.2 Klines/sec), обробка фото (196.9 vs 108.4 images/sec).
  • Інтегрована графіка M4 Pro потужніша: рейтинг 63% проти 37% у Intel, що дає перевагу в рендерингу та легких іграх.
  • Енергоефективність обох процесорів на максимальному рівні (100%), але M4 Pro досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1668 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 15743 19691

GeekBench v6

File compression 1250 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 105.2 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 301.6 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 375 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 256.1 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 51.3 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 108.4 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 20.6 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2465 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 12979 20093

PassMark

Integer math 90.2 GOps/sec Немає даних
Floating point math 67.8 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 119M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 33M Strings/sec Немає даних
Data encryption 17.6 GBytes/sec Немає даних
Data compression 297.9 MBytes/sec Немає даних
Physics 1840 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 17.6B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3521 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 26291 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 14 грудня 2023 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Meteor Lake Apple M4
Номер моделі 165H Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 1.4 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 10 4
Потоковий 10 4
Частота 0,9 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 12
Кількість потоків 22 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 14x 45x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 28 Вт 38 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 Apple M-Socket
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 2300 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 1024 2048
TMUs 64 128
ROPs 32 64
Обчислювальні блоки 128 256
TGP 28 Вт 26 Вт
IGPU FLOPS 4,71 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 273 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 165H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 165H чи Apple M4 Pro?

Apple M4 Pro має потужнішу інтегровану графіку (рейтинг 63% проти 37%), що забезпечує кращу продуктивність у сучасних іграх. Однак Intel сумісний із більшою кількістю ігор через ширшу підтримку Windows.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 7 165H для роботи з відео?

Так, Intel Core Ultra 7 165H добре справляється з відеомонтажем, але Apple M4 Pro значно швидший у рендерингу та експорті завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 19691 проти 15743).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності (100%), але Apple M4 Pro досягає кращої продуктивності на ват завдяки сучаснішій архітектурі ARM, що подовжує час автономної роботи.

Для яких завдань підійде Intel Core Ultra 7 165H?

Intel Core Ultra 7 165H — чудовий вибір для Windows-ноутбуків, офісних завдань, веб-серфінгу та помірної творчої роботи. Він також краще сумісний із застарілим ПЗ та іграми.

Чи варто переплачувати за Apple M4 Pro?

Так, якщо ви працюєте з професійним софтом (компіляція, 3D-рендеринг, обробка фото/відео) і використовуєте екосистему Apple. M4 Pro забезпечує значно вищу продуктивність у всіх бенчмарках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.