Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 165H vs Intel Core i7 1160G7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 165H та Intel Core i7 1160G7 — це два процесори Intel, що належать до різних поколінь і орієнтовані на різні сегменти. Ultra 7 165H, випущений у грудні 2023 року, є представником новітньої архітектури Meteor Lake, тоді як i7 1160G7 (вересень 2020) базується на Tiger Lake. Обидва чипи пропонують високу енергоефективність, але Ultra 7 значно випереджає конкурента за багатопотоковою продуктивністю, графікою та швидкістю обробки даних. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики та результати бенчмарків.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 165H є значно потужнішим рішенням для ресурсомістких завдань, ніж Intel Core i7 1160G7. Завдяки новішій архітектурі він демонструє в 4-5 разів вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 та Geekbench 6, а також значно кращу швидкість компіляції коду та рендерингу. Інтегрована графіка Ultra 7 також суттєво потужніша, що робить його кращим вибором для легкого редагування відео та ігор. Однак i7 1160G7 залишається енергоефективним варіантом для базових офісних завдань і тривалої автономної роботи в ультрабуках.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 7 165H набирає 15743 бали в Cinebench R23 (багатоядерний), що майже в 5 разів більше, ніж 3233 бали у i7 1160G7.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 7 165H випереджає i7 1160G7 на 42% у Cinebench R23 (одноядерний) — 1668 проти 1172 балів.
  • Графіка та мультимедіа: Ultra 7 165H обробляє 51.3 зображення/с у Background blur, тоді як i7 1160G7 — лише 18.4 зображення/с, що свідчить про значно кращу інтегровану графіку.
  • Компіляція та рендеринг: Ultra 7 165H компілює 105.2 Klines/sec у Clang, що в 4 рази швидше за 25.5 Klines/sec у i7 1160G7.
  • Дата виходу та архітектура: Ultra 7 165H (2023) побудований на новітній архітектурі Meteor Lake, тоді як i7 1160G7 (2020) — на Tiger Lake, що пояснює значний розрив у продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1668 1172
Cinebench R23 (багатоядерний) 15743 3233

GeekBench v6

File compression 1250 MB/sec 721.8 MB/sec
Clang compilation 105.2 Klines/sec 25.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 301.6 pages/sec 137.1 pages/sec
PDF Renderer 375 Mpixels/sec 152.6 Mpixels/sec
Text processing 256.1 pages/sec 159.4 pages/sec
Background blur 51.3 images/sec 18.4 images/sec
Photo processing 108.4 images/sec 58.9 images/sec
Ray tracing 20.6 Mpixels/sec 6.16 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2465 1727
Geekbench 6 (багатоядерний) 12979 5544

PassMark

Integer math 90.2 GOps/sec 31.2 GOps/sec
Floating point math 67.8 GOps/sec 18.3 GOps/sec
Find prime numbers 119M Primes/sec 45M Primes/sec
Random string sorting 33M Strings/sec 11.2M Strings/sec
Data encryption 17.6 GBytes/sec 5.1 GBytes/sec
Data compression 297.9 MBytes/sec 92.3 MBytes/sec
Physics 1840 Frames/sec 763 Frames/sec
Extended instructions 17.6B Matrices/sec 6.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3521 2675
Passmark CPU (багатоядерний) 26291 9181

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 2 вересня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Tiger Lake
Номер моделі 165H i7-1160G7
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Iris Xe Graphics G7 96EU

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 8
Частота 1.4 ГГц 0.9-2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 4
Кількість потоків 22 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 14x 9-21x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 2 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28 Вт 7-15 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 BGA-1598
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Iris Xe Graphics G7 96EU
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2300 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
TMUs 64 48
ROPs 32 24
Обчислювальні блоки 128 96
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,71 терафлопс 1,69 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 165H Сайт Intel Core i7 1160G7
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 7 165H чи Intel Core i7 1160G7?

Intel Core Ultra 7 165H значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці та вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх на низьких-середніх налаштуваннях.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i7 1160G7 на Intel Core Ultra 7 165H?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом або компіляцією коду. Ultra 7 165H пропонує в 4-5 разів вищу багатопотокову продуктивність, що суттєво прискорить такі завдання.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак Ultra 7 165H забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні споживання, що робить його ефективнішим.

Чи підходять ці процесори для офісних завдань?

Так, обидва чудово справляються з офісними програмами, браузером та текстовими редакторами. Intel Core i7 1160G7 є більш бюджетним варіантом для базових завдань, тоді як Ultra 7 165H дає запас потужності на майбутнє.

Який процесор краще для роботи з фото та відео?

Intel Core Ultra 7 165H значно швидше обробляє фото (108.4 зображення/с проти 58.9) та відео, завдяки потужнішій інтегрованій графіці та вищій швидкості рендерингу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.