Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 165H vs Intel Core i7 11700K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 165H та Intel Core i7 11700K — два представники різних поколінь процесорів Intel. Перший вийшов у грудні 2023 року на архітектурі Meteor Lake, орієнтований на мобільні пристрої з високою енергоефективністю. Другий — десктопний чіп 2021 року на архітектурі Rocket Lake, відомий своєю стабільною продуктивністю для настільних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в тестах, споживанні енергії та сценаріях використання, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 165H демонструє кращі результати в більшості бенчмарків, зокрема в Cinebench R23 (одноядерний: 1668 проти 1569) та Geekbench 6 (багатоядерний: 12979 проти 10622). Він також значно випереджає в задачах стиснення файлів (1250 MB/s проти 829,7 MB/s) та компіляції Clang. Водночас Core i7 11700K трохи виграє у фонових завданнях, як-от розмиття фону (52,3 images/s проти 51,3). Якщо вам потрібна мобільність і енергоефективність, обирайте Ultra 7 165H. Для стаціонарного ПК з акцентом на ігри та роботу — i7 11700K залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Продуктивність у Geekbench 6: Core Ultra 7 165H набирає 2465 балів в одноядерному та 12979 у багатоядерному тесті, тоді як Core i7 11700K — 2372 та 10622 відповідно.
  • Швидкість стиснення файлів: Ultra 7 165H обробляє 1250 MB/s, що на 50% швидше за 829,7 MB/s у i7 11700K.
  • Компіляція Clang: Ultra 7 165H показує 105,2 Klines/s, тоді як i7 11700K — 85,6 Klines/s, що свідчить про кращу багатопотокову ефективність.
  • Рендеринг PDF: Ultra 7 165H обробляє 375 Mpixels/s проти 338,9 Mpixels/s у i7 11700K, що дає перевагу в графічних задачах.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Ultra 7 165H створений для мобільних пристроїв і споживає менше енергії при аналогічній продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1668 1569
Cinebench R23 (багатоядерний) 15743 15011

GeekBench v6

File compression 1250 MB/sec 829.7 MB/sec
Clang compilation 105.2 Klines/sec 85.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 301.6 pages/sec 211.8 pages/sec
PDF Renderer 375 Mpixels/sec 338.9 Mpixels/sec
Text processing 256.1 pages/sec 227.4 pages/sec
Background blur 51.3 images/sec 52.3 images/sec
Photo processing 108.4 images/sec 85.1 images/sec
Ray tracing 20.6 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2465 2372
Geekbench 6 (багатоядерний) 12979 10622

PassMark

Integer math 90.2 GOps/sec 86.9 GOps/sec
Floating point math 67.8 GOps/sec 51.3 GOps/sec
Find prime numbers 119M Primes/sec 67M Primes/sec
Random string sorting 33M Strings/sec 36.8M Strings/sec
Data encryption 17.6 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 297.9 MBytes/sec 324.4 MBytes/sec
Physics 1840 Frames/sec 1050 Frames/sec
Extended instructions 17.6B Matrices/sec 23.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3521 3402
Passmark CPU (багатоядерний) 26291 24585

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Rocket Lake
Номер моделі 165H i7-11700K
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) UHD Graphics 750

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 1.4 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 16 8
Кількість потоків 22 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 14x 36x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 28 Вт 125 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2049 LGA-1200
Критична температура 110°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Intel UHD Graphics 750
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2300 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
TMUs 64 64
ROPs 32 32
Обчислювальні блоки 128 32
TGP 28 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 4,71 терафлопс 0,67 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 165H Сайт Intel Core i7 11700K
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Обидва процесори демонструють схожу однопотокову продуктивність, але Core Ultra 7 165H має невелику перевагу в тестах (1668 проти 1569 у Cinebench R23). Для ігор на високих налаштуваннях Ultra 7 165H буде кращим вибором завдяки новішій архітектурі.

Чи варто купувати Intel Core i7 11700K у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний десктопний ПК і не потребуєте мобільності. Він забезпечує стабільну продуктивність для більшості завдань, хоча поступається Ultra 7 165H у багатопотокових тестах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають рейтинг енергоефективності 100, але Core Ultra 7 165H створений для ноутбуків і споживає менше енергії при аналогічному навантаженні, що робить його кращим для автономних пристроїв.

Яка різниця в ціні між Intel Core Ultra 7 165H та Intel Core i7 11700K?

Ціна не вказана, але Core Ultra 7 165H зазвичай дорожчий через новішу технологію та орієнтацію на преміум-ноутбуки. Core i7 11700K доступніший на вторинному ринку.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Core Ultra 7 165H виграє завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (12979 у Geekbench 6 проти 10622) та швидшому рендерингу PDF (375 Mpixels/s). Він краще справляється з ресурсоємними завданнями.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.