Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 165H vs Intel Core Ultra 9 285K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 165H та Intel Core Ultra 9 285K — два представники різних поколінь лінійки Intel, орієнтовані на різні завдання. Перший вийшов у грудні 2023 року як мобільний процесор для ноутбуків, другий — у жовтні 2024 року як настільний флагман. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 285K значно випереджає Core Ultra 7 165H за всіма показниками продуктивності: однопотокові та багатопотокові тести, рендеринг, компіляція та обробка зображень. Він має вищий загальний рейтинг (84 проти 58) і демонструє майже вдвічі кращі результати в Cinebench R23 (багатоядерний). Однак Core Ultra 7 165H — це енергоефективне рішення для ноутбуків, тоді як 285K — потужний настільний процесор. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для стаціонарного ПК, обирайте Ultra 9 285K. Для мобільного використання з гідною продуктивністю підійде Ultra 7 165H.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 9 285K має значно вищу продуктивність в однопотокових тестах: Cinebench R23 (2320 проти 1668) та Geekbench 6 (3379 проти 2465).
  • У багатопотокових завданнях 285K майже втричі швидший: Cinebench R23 багатоядерний (41558 проти 15743) та Passmark CPU багатоядерний (65873 проти 26291).
  • Core Ultra 9 285K демонструє кращу інтегровану графіку (рейтинг 83 проти 37), що важливо для систем без дискретної відеокарти.
  • Core Ultra 7 165H вийшов на 10 місяців раніше (грудень 2023) і орієнтований на мобільні пристрої, тоді як 285K (жовтень 2024) — настільний процесор.
  • Обидва процесори мають однакову енергоефективність (рейтинг 100), але 285K забезпечує набагато вищу продуктивність на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1668 2320
Cinebench R23 (багатоядерний) 15743 41558

GeekBench v6

File compression 1250 MB/sec 1560 MB/sec
Clang compilation 105.2 Klines/sec 242.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 301.6 pages/sec 479.5 pages/sec
PDF Renderer 375 Mpixels/sec 622.1 Mpixels/sec
Text processing 256.1 pages/sec 371.2 pages/sec
Background blur 51.3 images/sec 95.4 images/sec
Photo processing 108.4 images/sec 164.2 images/sec
Ray tracing 20.6 Mpixels/sec 52.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2465 3379
Geekbench 6 (багатоядерний) 12979 23095

PassMark

Integer math 90.2 GOps/sec 165.9 GOps/sec
Floating point math 67.8 GOps/sec 218.2 GOps/sec
Find prime numbers 119M Primes/sec 537M Primes/sec
Random string sorting 33M Strings/sec 92.6M Strings/sec
Data encryption 17.6 GBytes/sec 56.1 GBytes/sec
Data compression 297.9 MBytes/sec 771.5 MBytes/sec
Physics 1840 Frames/sec 3955 Frames/sec
Extended instructions 17.6B Matrices/sec 61.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3521 5195
Passmark CPU (багатоядерний) 26291 65873

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 11 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Arrow Lake
Номер моделі 165H 285K
Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Arc Xe2 (Arrow Lake-S)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 1.4 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,5 ГГц
Ядер 10 16
Потоковий 10 16
Частота 0,9 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 16 24
Кількість потоків 22 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 14x 37x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 112КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 3МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 36 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 28 Вт 125 Вт
Макс. TDP (Boost) 115 Вт 250 Вт
Сокет FCBGA-2049 FCLGA-1851
Критична температура 110°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (8-Cores) Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 2300 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
TMUs 64 16
ROPs 32 8
Обчислювальні блоки 128 64
TGP 28 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 4,71 терафлопс 2,05 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 165H Сайт Intel Core Ultra 9 285K
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 9 285K краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 3379 проти 2465) та потужнішій інтегрованій графіці. Однак для максимальної ігрової продуктивності все ж рекомендується дискретна відеокарта.

Чи варто купувати Core Ultra 7 165H для роботи з відео?

Так, Core Ultra 7 165H підходить для базового монтажу відео завдяки інтегрованій графіці та енергоефективності. Але для професійної роботи з 4K/8K контентом Core Ultra 9 285K буде значно продуктивнішим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Core Ultra 7 165H споживає менше енергії, оскільки призначений для ноутбуків. Core Ultra 9 285K забезпечує вищу продуктивність, але потребує більше енергії.

Чи можна використовувати Core Ultra 9 285K в ноутбуці?

Ні, Core Ultra 9 285K — це настільний процесор з високим енергоспоживанням, який не призначений для мобільних пристроїв. Для ноутбуків краще обирати Core Ultra 7 165H або інші мобільні моделі.

Який процесор краще для багатозадачності?

Core Ultra 9 285K значно краще справляється з багатозадачністю завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 41558 проти 15743). Він ідеально підходить для одночасної роботи з важкими додатками.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.