Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 165U vs AMD Ryzen 5 2600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 165U та AMD Ryzen 5 2600 — представники різних поколінь та архітектур. Перший вийшов у грудні 2023 року, орієнтований на ультрабуки, другий — вересень 2018 року, класичний десктопний чип. Порівняємо їх за ключовими бенчмарками, енергоефективністю та сценаріями використання, щоб зрозуміти, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 165U значно випереджає AMD Ryzen 5 2600 за одноядерною продуктивністю (Geekbench 6: 2383 проти 1162) та багатоядерною (9767 проти 5239). У Cinebench R23 перевага Intel ще помітніша: +68% одноядерний, +43% багатоядерний. Однак Ryzen 5 2600 — десктопний процесор з можливістю розгону, тоді як Core Ultra 7 165U — енергоефективне рішення для ноутбуків. Для повсякденних завдань та ігор Intel виграє, але для бюджетних збірок ПК Ryzen може бути цікавішим.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core Ultra 7 165U на 68% швидший у Cinebench R23 (1704 проти 1012) та на 105% у Geekbench 6 (2383 проти 1162).
  • Багатоядерна продуктивність: Intel випереджає AMD на 43% у Cinebench R23 (10110 проти 7089) та на 86% у Geekbench 6 (9767 проти 5239).
  • Енергоефективність: Core Ultra 7 165U створений для мобільних пристроїв (TDP 15 Вт), Ryzen 5 2600 — десктопний (65 Вт), що робить Intel набагато економнішим.
  • Інтегрована графіка: Intel має сучасне вбудоване відео (Arc Graphics), Ryzen 5 2600 не має вбудованої графіки — потрібна дискретна відеокарта.
  • Платформа та роз'єм: Core Ultra 7 165U використовує Socket 2049 (ноутбуки), Ryzen 5 2600 — Socket AM4 (десктопи), що унеможливлює пряму заміну.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1704 1012
Cinebench R23 (багатоядерний) 10110 7089

GeekBench v6

File compression 991.6 MB/sec 582.9 MB/sec
Clang compilation 69.9 Klines/sec 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.5 pages/sec 134.6 pages/sec
PDF Renderer 284.5 Mpixels/sec 160.4 Mpixels/sec
Text processing 239.3 pages/sec 102.9 pages/sec
Background blur 41.7 images/sec 22.9 images/sec
Photo processing 93.7 images/sec 48 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 8.95 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2383 1162
Geekbench 6 (багатоядерний) 9767 5239

PassMark

Integer math 59.2 GOps/sec 44.7 GOps/sec
Floating point math 42 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 67M Primes/sec 37M Primes/sec
Random string sorting 21.3M Strings/sec 21.7M Strings/sec
Data encryption 12.4 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 193.8 MBytes/sec 187.4 MBytes/sec
Physics 1167 Frames/sec 676 Frames/sec
Extended instructions 11B Matrices/sec 7.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3401 2245
Passmark CPU (багатоядерний) 17505 13191

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 11 вересня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Немає даних
Номер моделі 165U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 12
Частота 1.7 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 14 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17x 34x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2049 AM4
Критична температура 110°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 14 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2933
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 165U Сайт AMD Ryzen 5 2600
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 7 165U чи AMD Ryzen 5 2600?

Intel Core Ultra 7 165U має вищу одноядерну продуктивність та інтегровану графіку, що дає перевагу в іграх без дискретної відеокарти. Однак Ryzen 5 2600 з потужним охолодженням може бути кращим у бюджетних ігрових ПК.

Чи можна встановити Intel Core Ultra 7 165U в десктопний комп'ютер?

Ні, Core Ultra 7 165U призначений для ноутбуків (Socket 2049, BGA). Для десктопу потрібен процесор з роз'ємом LGA або PGA, як Ryzen 5 2600 (Socket AM4).

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core Ultra 7 165U значно енергоефективніший завдяки архітектурі Meteor Lake та низькому TDP (15 Вт). Ryzen 5 2600 споживає 65 Вт, що робить його менш придатним для автономних пристроїв.

Чи варто міняти AMD Ryzen 5 2600 на Intel Core Ultra 7 165U?

Якщо ви використовуєте ноутбук і потребуєте вищої продуктивності та автономності — так. Для десктопу заміна неможлива через різні роз'єми; краще розглянути Ryzen 5 5600 або Intel Core i5-12400F.

Який процесор краще справляється з відеомонтажем?

Intel Core Ultra 7 165U показує кращі результати в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 10110 проти 7089), що важливо для рендерингу. Крім того, інтегрована графіка Intel прискорює кодування відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.