Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 165U vs AMD Ryzen 5 5500

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core Ultra 7 165U та AMD Ryzen 5 5500 — це двобій між ультрамобільним процесором нового покоління та перевіреним часом чипом для настільних ПК. Core Ultra 7 165U (2023) орієнтований на тонкі ноутбуки з акцентом на енергоефективність, тоді як Ryzen 5 5500 (2022) — це доступне рішення для ігрових і робочих збірок. Розберімося, який CPU краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 165U виграє в одноядерній продуктивності: Cinebench R23 (одноядерний) 1704 проти 1358 у AMD, а Geekbench 6 (одноядерний) — 2383 проти 1961. Він також швидший у веб-серфінгу (HTML5 Browser: 238.5 проти 147.3 pages/sec) та обробці текстів. Проте AMD Ryzen 5 5500 демонструє вищі багатоядерні результати в Passmark (19398 проти 17505) і трохи кращий Cinebench R23 (багатоядерний) — 10412 проти 10110. Якщо вам потрібна максимальна енергоефективність і мобільність — обирайте Intel. Для стаціонарного ПК з акцентом на багатозадачність — AMD.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core Ultra 7 165U значно випереджає AMD Ryzen 5 5500 у Cinebench R23 (1704 проти 1358) та Geekbench 6 (2383 проти 1961), що дає перевагу в іграх і повсякденних задачах.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 5 5500 має невелику перевагу в Passmark (19398 проти 17505) та Cinebench R23 (10412 проти 10110), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 165U створений для мобільних пристроїв з меншим TDP, тоді як AMD Ryzen 5 5500 — настільний чип.
  • Інтегрована графіка: Рейтинг інтегрованої графіки однаковий (29), але в реальних тестах Intel показує кращу продуктивність у фотообробці (93.7 проти 61.4 images/sec) та трасуванні променів (14.3 проти 15.4 Mpixels/sec).
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 7 165U новіший (грудень 2023), тоді як AMD Ryzen 5 5500 вийшов у березні 2022, що може вплинути на сумісність з сучасними технологіями.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1704 1358
Cinebench R23 (багатоядерний) 10110 10412

GeekBench v6

File compression 991.6 MB/sec 819.4 MB/sec
Clang compilation 69.9 Klines/sec 61.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.5 pages/sec 147.3 pages/sec
PDF Renderer 284.5 Mpixels/sec 233.2 Mpixels/sec
Text processing 239.3 pages/sec 191.9 pages/sec
Background blur 41.7 images/sec 40.4 images/sec
Photo processing 93.7 images/sec 61.4 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 15.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2383 1961
Geekbench 6 (багатоядерний) 9767 8220

PassMark

Integer math 59.2 GOps/sec 65.7 GOps/sec
Floating point math 42 GOps/sec 36.9 GOps/sec
Find prime numbers 67M Primes/sec 57M Primes/sec
Random string sorting 21.3M Strings/sec 24.7M Strings/sec
Data encryption 12.4 GBytes/sec 14.9 GBytes/sec
Data compression 193.8 MBytes/sec 245.5 MBytes/sec
Physics 1167 Frames/sec 905 Frames/sec
Extended instructions 11B Matrices/sec 17.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3401 3058
Passmark CPU (багатоядерний) 17505 19398

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі 165U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 12
Частота 1.7 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 14 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17x 36x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2049 AM4
Критична температура 110°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 14 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 165U Сайт AMD Ryzen 5 5500
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 165U чи AMD Ryzen 5 5500?

Intel Core Ultra 7 165U має вищу одноядерну продуктивність (1704 проти 1358 у Cinebench R23), що важливо для ігор. Однак AMD Ryzen 5 5500 кращий у багатоядерних завданнях, тому для ігор з мінімальними вимогами обидва варіанти прийнятні, але Intel лідирує.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 165U розроблений для ультрабуків і споживає менше енергії в реальних умовах. AMD Ryzen 5 5500 — настільний чип, тому його TDP вищий.

Чи підходить AMD Ryzen 5 5500 для відеомонтажу?

Так, AMD Ryzen 5 5500 добре справляється з багатоядерними завданнями: Passmark 19398 і Cinebench R23 10412. Він підходить для відеомонтажу, але Intel Core Ultra 7 165U може бути швидшим у деяких сценаріях через вищу одноядерну продуктивність.

Який процесор кращий для роботи з браузером і офісними програмами?

Intel Core Ultra 7 165U значно швидший у HTML5 Browser (238.5 проти 147.3 pages/sec) та Text processing (239.3 проти 191.9 pages/sec), тому він кращий для веб-серфінгу та офісних завдань.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 7 165U для ноутбука?

Так, цей процесор створений для мобільних пристроїв: він енергоефективний, має високу одноядерну продуктивність і підтримує сучасні технології. Це чудовий вибір для ультрабука або преміум-ноутбука.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.