Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 165U vs AMD Ryzen 7 2700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 165U та AMD Ryzen 7 2700 — це процесори різних поколінь і архітектур, що належать до різних сегментів. Перший — це енергоефективний мобільний чип 2023 року з інтегрованою графікою, другий — настільний процесор 2018 року, орієнтований на багатопотокові завдання. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 165U значно випереджає AMD Ryzen 7 2700 за одноядерною продуктивністю (на 60-100% у Geekbench 6 та Cinebench R23), що робить його кращим вибором для повсякденних завдань, веб-серфінгу та роботи з офісними додатками. Він також демонструє вищу багатоядерну продуктивність у більшості бенчмарків, попри нижчий TDP. Однак Ryzen 7 2700 може бути цікавим для бюджетних збірок, де важлива кількість ядер, але його енергоефективність та інтегрована графіка поступаються новішому Intel.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 165U має значно вищу одноядерну продуктивність: 2383 бали в Geekbench 6 проти 1159 у Ryzen 7 2700, що забезпечує швидшу роботу в більшості додатків.
  • У багатоядерному тесті Geekbench 6 Intel набирає 9767 балів, тоді як AMD — лише 6110, що свідчить про перевагу Intel у завданнях, що використовують усі ядра.
  • Intel Ultra 7 165U виграє в енергоефективності: при нижчому TDP він демонструє кращі результати в тестах, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Ryzen 7 2700 має слабшу інтегровану графіку (22 бали проти 29), але для настільного ПК це часто компенсується дискретною відеокартою.
  • У тесті Passmark CPU (одноядерний) Intel набирає 3401 бал проти 2177 у AMD, а в багатоядерному — 17505 проти 15700, підтверджуючи загальну перевагу Intel.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1704 1057
Cinebench R23 (багатоядерний) 10110 8947

GeekBench v6

File compression 991.6 MB/sec 560.1 MB/sec
Clang compilation 69.9 Klines/sec 50 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.5 pages/sec 147 pages/sec
PDF Renderer 284.5 Mpixels/sec 209.9 Mpixels/sec
Text processing 239.3 pages/sec 102.6 pages/sec
Background blur 41.7 images/sec 26.6 images/sec
Photo processing 93.7 images/sec 56.1 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 11.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2383 1159
Geekbench 6 (багатоядерний) 9767 6110

PassMark

Integer math 59.2 GOps/sec 55.5 GOps/sec
Floating point math 42 GOps/sec 28.6 GOps/sec
Find prime numbers 67M Primes/sec 39M Primes/sec
Random string sorting 21.3M Strings/sec 27M Strings/sec
Data encryption 12.4 GBytes/sec 15.3 GBytes/sec
Data compression 193.8 MBytes/sec 233.9 MBytes/sec
Physics 1167 Frames/sec 776 Frames/sec
Extended instructions 11B Matrices/sec 9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3401 2177
Passmark CPU (багатоядерний) 17505 15700

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Немає даних
Номер моделі 165U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.7 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4.1 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 14 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17x 36x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2049 AM4
Критична температура 110°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 14 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-2933
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 165U Сайт AMD Ryzen 7 2700
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 165U чи AMD Ryzen 7 2700?

Intel Core Ultra 7 165U має вищу одноядерну продуктивність, що важливо для ігор, але обидва процесори розраховані на використання з дискретною графікою. Для сучасних ігор Intel буде кращим вибором.

Чи підходить AMD Ryzen 7 2700 для робочих станцій?

Так, Ryzen 7 2700 з 8 ядрами та 16 потоками добре справляється з багатопотоковими завданнями, як-от рендеринг або компіляція, але його одноядерна продуктивність нижча, ніж у Intel Ultra 7 165U.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core Ultra 7 165U значно енергоефективніший завдяки сучасній архітектурі та низькому TDP, що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, порівняння показує, що новіший мобільний Intel Ultra 7 165U часто перевершує старіший настільний Ryzen 7 2700 за продуктивністю, особливо в одноядерних завданнях.

Який процесор обрати для офісних завдань?

Intel Core Ultra 7 165U краще підходить для офісних завдань завдяки вищій одноядерній продуктивності та енергоефективності, що забезпечує швидшу роботу в браузері та додатках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.