Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 165U vs AMD Ryzen 7 5600X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 165U та AMD Ryzen 7 5600X3D — два процесори з різною архітектурою та призначенням. Перший орієнтований на ультрабуки та енергоефективність, другий — на ігрові ПК завдяки 3D V-Cache. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність у синтетичних тестах, однопотокові та багатопотокові можливості, а також енергоспоживання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 165U виграє в однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1704 проти 1402) та енергоефективності, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв. AMD Ryzen 7 5600X3D, хоч і має нижчі одноядерні показники, демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Passmark (21953 проти 17505) та вищу швидкість у фонових завданнях, таких як Background blur. Якщо вам потрібен процесор для ноутбука з тривалою автономністю — обирайте Intel. Для ігрового ПК з фокусом на багатозадачність — AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 165U значно випереджає AMD Ryzen 7 5600X3D у Cinebench R23 (1704 проти 1402) та Geekbench 6 (2383 проти 1985).
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 5600X3D має перевагу в Passmark (21953 проти 17505), але Intel лідирує в Cinebench R23 багатоядерному (10110 проти 10232 — майже паритет).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100, однак Intel Ultra 7 165U споживає менше енергії завдяки архітектурі Meteor Lake, що робить його кращим для ультрабуків.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 5600X3D має трохи вищий бал за інтегровану графіку (32 проти 29), що може бути корисним для базових графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: Intel Core Ultra 7 165U швидше працює з текстовими файлами (239.3 проти 194.1 pages/sec) та HTML5 (238.5 проти 174.5 pages/sec), тоді як AMD краще справляється з Background blur (45.5 проти 41.7 images/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1704 1402
Cinebench R23 (багатоядерний) 10110 10232

GeekBench v6

File compression 991.6 MB/sec 984.7 MB/sec
Clang compilation 69.9 Klines/sec 60.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.5 pages/sec 174.5 pages/sec
PDF Renderer 284.5 Mpixels/sec 223.4 Mpixels/sec
Text processing 239.3 pages/sec 194.1 pages/sec
Background blur 41.7 images/sec 45.5 images/sec
Photo processing 93.7 images/sec 60.9 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2383 1985
Geekbench 6 (багатоядерний) 9767 8781

PassMark

Integer math 59.2 GOps/sec 66.2 GOps/sec
Floating point math 42 GOps/sec 37.6 GOps/sec
Find prime numbers 67M Primes/sec 182M Primes/sec
Random string sorting 21.3M Strings/sec 24.4M Strings/sec
Data encryption 12.4 GBytes/sec 15.2 GBytes/sec
Data compression 193.8 MBytes/sec 248.3 MBytes/sec
Physics 1167 Frames/sec 2464 Frames/sec
Extended instructions 11B Matrices/sec 17.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3401 3196
Passmark CPU (багатоядерний) 17505 21953

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 165U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає

Процесор

Ядер 2 6
Потоковий 4 12
Частота 1.7 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 14 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17x 33x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 105 Вт
Сокет FCBGA-2049 AM4
Критична температура 110°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 14 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 165U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 7 5600X3D завдяки 3D V-Cache забезпечує вищу ігрову продуктивність, особливо в ресурсомістких іграх. Intel Core Ultra 7 165U більше орієнтований на енергоефективність, тому для ігор краще обрати AMD.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Intel Core Ultra 7 165U демонструє вищі показники в одноядерних тестах: Cinebench R23 (1704 проти 1402) та Geekbench 6 (2383 проти 1985). Це робить його кращим для швидкодії в повсякденних завданнях.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 165U для ноутбуків?

Так, цей процесор створений для ультрабуків: низьке енергоспоживання, висока енергоефективність (бал 100) та інтегрована графіка роблять його ідеальним для мобільних пристроїв.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

AMD Ryzen 7 5600X3D має вищий бал у Passmark багатоядерному (21953 проти 17505), що свідчить про кращу продуктивність у важких багатопотокових завданнях, таких як рендеринг або компіляція.

Який процесор вигідніше купити?

Якщо вам потрібен процесор для ноутбука з тривалою автономністю — Intel Core Ultra 7 165U. Для ігрового ПК або роботи з важкими додатками — AMD Ryzen 7 5600X3D забезпечить кращу багатопотокову продуктивність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.