Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 165U vs AMD Ryzen 7 7700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 165U і AMD Ryzen 7 7700 — два сучасні процесори, що належать до різних сегментів. Перший створений для тонких та енергоефективних ноутбуків (серія U), тоді як другий — потужний настільний CPU для продуктивної роботи та ігор. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та енергоспоживання, щоб визначити, який варіант краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7700 значно випереджає Intel Core Ultra 7 165U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 18760 проти 10110) та однопотоковою швидкістю (Geekbench 6 одноядерний: 2918 проти 2383). Він також демонструє вищі результати в усіх обчислювальних тестах, від компіляції до рендерингу. Однак Core Ultra 7 165U має перевагу в енергоефективності (обидва мають 100 балів за цим показником, але U-серія споживає значно менше) і призначений для мобільних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте Ryzen 7 7700. Для тривалої роботи від батареї в ультрабуку — Intel Core Ultra 7 165U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 7700 майже вдвічі швидший у Cinebench R23 багатоядерному (18760 проти 10110) та Geekbench 6 багатоядерному (15543 проти 9767).
  • Однопотокова швидкість: Ryzen 7 7700 випереджає Intel у Geekbench 6 одноядерному (2918 проти 2383) та Passmark одноядерному (4063 проти 3401).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel Core Ultra 7 165U (серія U) споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 7700 має вищий показник інтегрованої графіки (47 проти 29), що забезпечує кращу продуктивність у базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: Ryzen 7 7700 значно швидший у стисненні файлів (1630 MB/s проти 991.6 MB/s), компіляції коду (123.1 Klines/s проти 69.9 Klines/s) та рендерингу PDF (441.8 Mpixels/s проти 284.5 Mpixels/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1704 1930
Cinebench R23 (багатоядерний) 10110 18760

GeekBench v6

File compression 991.6 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 69.9 Klines/sec 123.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.5 pages/sec 317.5 pages/sec
PDF Renderer 284.5 Mpixels/sec 441.8 Mpixels/sec
Text processing 239.3 pages/sec 305.3 pages/sec
Background blur 41.7 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 93.7 images/sec 115.5 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2383 2918
Geekbench 6 (багатоядерний) 9767 15543

PassMark

Integer math 59.2 GOps/sec 111.7 GOps/sec
Floating point math 42 GOps/sec 66.6 GOps/sec
Find prime numbers 67M Primes/sec 176M Primes/sec
Random string sorting 21.3M Strings/sec 47.1M Strings/sec
Data encryption 12.4 GBytes/sec 24.1 GBytes/sec
Data compression 193.8 MBytes/sec 408.4 MBytes/sec
Physics 1167 Frames/sec 1991 Frames/sec
Extended instructions 11B Matrices/sec 30.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3401 4063
Passmark CPU (багатоядерний) 17505 34624

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 14 грудня 2023 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 165U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.7 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 5,3 ГГц
Ядер 10 Немає даних
Потоковий 10 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 14 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17x 38x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2049 AM5
Критична температура 110°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 32 8
ROPs 16 4
Обчислювальні блоки 64 2
TGP 14 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 73.4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 165U Сайт AMD Ryzen 7 7700
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 7 165U чи AMD Ryzen 7 7700?

AMD Ryzen 7 7700 значно потужніший в одно- та багатопотокових завданнях, що робить його кращим вибором для ігор на стаціонарному ПК. Intel Core Ultra 7 165U призначений для ультрабуків і не забезпечить високої ігрової продуктивності.

Чи варто обирати Intel Core Ultra 7 165U для роботи з відеомонтажем?

Для відеомонтажу важлива багатопотокова продуктивність. AMD Ryzen 7 7700 має майже вдвічі вищі показники в Cinebench R23 багатоядерному, тому він краще впорається з рендерингом. Intel Core Ultra 7 165U підійде лише для легких завдань.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність у рейтингу, але Intel Core Ultra 7 165U належить до серії U з низьким енергоспоживанням, що робить його ідеальним для ноутбуків. AMD Ryzen 7 7700 споживає більше енергії, але забезпечує вищу продуктивність.

Чи можна порівнювати Intel Core Ultra 7 165U та AMD Ryzen 7 7700 для щоденних завдань?

Так, але з урахуванням різних платформ. Intel Core Ultra 7 165U створений для мобільних пристроїв і забезпечує достатню продуктивність для офісних завдань та веб-серфінгу. AMD Ryzen 7 7700 — настільний CPU, який значно швидший у складних обчисленнях.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 7 7700 має вищий показник інтегрованої графіки (47 проти 29), тому краще підходить для базових графічних завдань без дискретної відеокарти, наприклад, для перегляду відео або простих ігор.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.