Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 165U vs Apple M4 (8-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 165U та Apple M4 (8-Core) — два сучасні процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури: x86 та ARM. Перший вийшов у грудні 2023 року, другий — у жовтні 2024-го. Обидва орієнтовані на високу енергоефективність, але суттєво відрізняються за продуктивністю, особливо в одно- та багатопотокових завданнях. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M4 (8-Core) значно випереджає Intel Core Ultra 7 165U за одно- та багатопотоковою продуктивністю, що підтверджується вищими показниками в Geekbench 6 (одноядерний: 3671 проти 2383) та Cinebench R23 (багатоядерний: 11228 проти 10110). Він також має потужнішу інтегровану графіку (63 проти 29 балів). Однак Intel Core Ultra 7 165U пропонує сумісність з ширшим колом програмного забезпечення та ігор, а також може бути кращим вибором для користувачів, які потребують гнучкості екосистеми Windows. Якщо пріоритет — максимальна продуктивність та енергоефективність, Apple M4 є очевидним лідером.

Основні відмінності

  • Apple M4 (8-Core) має значно вищу однопотокову продуктивність (90 балів проти 65), що дає перевагу в повсякденних завданнях та іграх.
  • Інтегрована графіка Apple M4 (8-core) на 117% потужніша (63 бали проти 29), що робить його кращим для роботи з графікою та відео.
  • У багатопотокових тестах Apple M4 (8-Core) також випереджає Intel: Geekbench 6 багатоядерний — 13670 проти 9767.
  • Intel Core Ultra 7 165U використовує архітектуру x86, що забезпечує ширшу сумісність з Windows-додатками та іграми.
  • Apple M4 (8-Core) вийшов майже на рік пізніше (жовтень 2024 проти грудня 2023), що частково пояснює його технологічну перевагу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1704 2091
Cinebench R23 (багатоядерний) 10110 11228

GeekBench v6

File compression 991.6 MB/sec Немає даних
Clang compilation 69.9 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 238.5 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 284.5 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 239.3 pages/sec Немає даних
Background blur 41.7 images/sec Немає даних
Photo processing 93.7 images/sec Немає даних
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2383 3671
Geekbench 6 (багатоядерний) 9767 13670

PassMark

Integer math 59.2 GOps/sec Немає даних
Floating point math 42 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 67M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 21.3M Strings/sec Немає даних
Data encryption 12.4 GBytes/sec Немає даних
Data compression 193.8 MBytes/sec Немає даних
Physics 1167 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 11B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3401 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 17505 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 14 грудня 2023 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Meteor Lake Apple M4
Номер моделі 165U Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Apple M4 GPU (8-core)

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 4
Частота 1.7 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Ядер 10 4
Потоковий 10 4
Частота 1,2 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 14 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 17x 44x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 20 Вт
Сокет FCBGA-2049 Apple M-Socket
Критична температура 110°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Apple M4 GPU (8-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 2000 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 512 1024
TMUs 32 64
ROPs 16 32
Обчислювальні блоки 64 128
TGP 14 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс 3,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 120 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 165U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 165U чи Apple M4 (8-Core)?

Apple M4 (8-Core) має потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує вищу продуктивність в іграх. Однак через архітектурні обмеження деякі ігри можуть бути недоступні на ARM. Intel Ultra 7 165U сумісний з більшістю ігор для Windows, але графіка слабша.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Apple M4 (8-Core) досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його більш ефективним у реальних сценаріях.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 7 165U замість Apple M4 (8-Core)?

Так, якщо вам потрібна сумісність з Windows-додатками, специфічним ПЗ або іграми, які не працюють на ARM. Intel Ultra 7 165U також може бути дешевшим у ноутбуках, хоча поступається за продуктивністю.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Apple M4 (8-Core) значно швидше обробляє зображення (93.7 images/sec) та фон (41.7 images/sec) порівняно з Intel. Його інтегрована графіка та оптимізація в macOS роблять його кращим вибором для творчих завдань.

Чи можна порівнювати ці процесори за архітектурою?

Так, хоча вони належать до різних архітектур (x86 та ARM), їх можна порівнювати за продуктивністю в бенчмарках, енергоефективністю та сценаріями використання. Apple M4 (8-Core) демонструє вищі результати в усіх тестах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.