Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 165U vs Intel Core Ultra 7 265KF

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 165U і Intel Core Ultra 7 265KF — два представники лінійки Intel, але з різними архітектурами та призначенням. Перший — енергоефективний мобільний процесор для ультрабуків, випущений у грудні 2023 року. Другий — потужний настільний чіп для продуктивних ПК, представлений у жовтні 2024 року. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 265KF значно перевершує Ultra 7 165U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 37278 проти 10110) та однопотоковою (2309 проти 1704). Він також виграє в усіх тестах: компіляція, обробка зображень, рендеринг. Однак Ultra 7 165U має інтегровану графіку, що робить його придатним для ноутбуків без дискретної відеокарти. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте 265KF. Для мобільного пристрою з помірними вимогами — 165U.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ultra 7 265KF має значно вищі показники в усіх бенчмарках. Наприклад, у Cinebench R23 багатоядерний результат 265KF (37278) майже в 3.7 раза вищий, ніж у 165U (10110).
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 165U має вбудоване графічне ядро (оцінка 29/100), тоді як 265KF позбавлений інтегрованої графіки (0 балів), що потребує обов'язкової дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальну оцінку енергоефективності (100), але 165U споживає значно менше енергії завдяки своїй мобільній архітектурі.
  • Дата виходу: Ultra 7 165U вийшов у грудні 2023 року, а 265KF — у жовтні 2024 року, що робить його новішим і більш технологічно досконалим.
  • Призначення: 165U орієнтований на тонкі та легкі ноутбуки, тоді як 265KF — на потужні десктопи та робочі станції.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1704 2309
Cinebench R23 (багатоядерний) 10110 37278

GeekBench v6

File compression 991.6 MB/sec 1610 MB/sec
Clang compilation 69.9 Klines/sec 192.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.5 pages/sec 481.8 pages/sec
PDF Renderer 284.5 Mpixels/sec 600.3 Mpixels/sec
Text processing 239.3 pages/sec 342.1 pages/sec
Background blur 41.7 images/sec 96.8 images/sec
Photo processing 93.7 images/sec 172.7 images/sec
Ray tracing 14.3 Mpixels/sec 41.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2383 3206
Geekbench 6 (багатоядерний) 9767 21779

PassMark

Integer math 59.2 GOps/sec Немає даних
Floating point math 42 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 67M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 21.3M Strings/sec Немає даних
Data encryption 12.4 GBytes/sec Немає даних
Data compression 193.8 MBytes/sec Немає даних
Physics 1167 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 11B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3401 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 17505 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 14 грудня 2023 11 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Meteor Lake Arrow Lake
Номер моделі 165U 265KF
Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 8
Частота 1.7 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 10 12
Потоковий 10 12
Частота 1,2 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.8 ГГц 4,6 ГГц
Кількість ядер 12 20
Кількість потоків 14 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17x 39x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 112КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 3МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 30МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 7 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-57 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2049 FCLGA-1851
Критична температура 110°C 105°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 250 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Arc Graphics (4-Cores) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 2000 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 32 Немає даних
ROPs 16 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
TGP 14 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 2,05 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
- DDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 165U Сайт Intel Core Ultra 7 265KF
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 165U чи 265KF?

Intel Core Ultra 7 265KF значно потужніший, але потребує окремої відеокарти. Без неї грати не вийде. Ultra 7 165U має інтегровану графіку, але її продуктивність низька (29 балів). Для ігор краще обрати 265KF з дискретною графікою.

Чи можна використовувати Intel Core Ultra 7 265KF у ноутбуці?

Ні, 265KF — це настільний процесор, призначений для стаціонарних ПК. Він має інший сокет і вимоги до охолодження. Для ноутбуків створений Ultra 7 165U, який є мобільним та енергоефективним.

Який процесор дає більше балів у Geekbench 6?

Intel Core Ultra 7 265KF значно випереджає: 3206 в одноядерному та 21779 у багатоядерному тестах, тоді як 165U має 2383 та 9767 відповідно.

Чи варто переплачувати за Intel Core Ultra 7 265KF?

Якщо вам потрібна висока обчислювальна потужність для рендерингу, компіляції або роботи з великими даними — так. Для повсякденних завдань і роботи в офісі Ultra 7 165U буде достатньо.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Ultra 7 165U споживає менше енергії завдяки своїй мобільній архітектурі. 265KF потребує потужнішого охолодження та блоку живлення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.