Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs AMD Ryzen 5 2600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V (2024) та AMD Ryzen 5 2600 (2018) — це процесори різних поколінь, що належать до різних цінових ніш. Перший представляє новітню архітектуру Intel Lunar Lake, орієнтовану на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як другий — перевірений часом 6-ядерний чип AMD на архітектурі Zen+. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 256V значно випереджає AMD Ryzen 5 2600 за однопотоковою продуктивністю (на ~130% у Geekbench 6) та енергоефективністю, що робить його кращим вибором для сучасних офісних завдань, веб-серфінгу та легких ігор. Однак Ryzen 5 2600, попри старший вік, пропонує більше ядер і потоків (6/12 проти 8/8 у Ultra 7), що дає йому перевагу в багатопотокових рендерингових завданнях за нижчою ціною. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у повсякденних програмах та економія енергії — обирайте Intel. Для бюджетних багатопотокових робочих навантажень краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 256V має майже вдвічі вищий одноядерний показник Cinebench R23 (1823 проти 1012), що забезпечує швидшу реакцію в повсякденних додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: У Cinebench R23 багатоядерний результат Intel (10059) на 42% вищий, ніж у AMD (7089), незважаючи на меншу кількість потоків.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel досягає цього завдяки новішому техпроцесу та архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 7 256V має значно потужнішу вбудовану графіку (36 балів проти 20), що дозволяє запускати прості ігри без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Intel вийшов у 2024 році, тоді як AMD — у 2018, що пояснює значну різницю в архітектурі та підтримці сучасних технологій (наприклад, PCIe 5.0).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 1012
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 7089

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 582.9 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 134.6 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 160.4 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 102.9 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 22.9 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 48 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 8.95 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 1162
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 5239

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 44.7 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 37M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 21.7M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 187.4 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 676 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 7.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 2245
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 13191

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 11 вересня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Немає даних
Номер моделі 256V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 34x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2933
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт AMD Ryzen 5 2600
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 256V чи AMD Ryzen 5 2600?

Intel Core Ultra 7 256V кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці, що забезпечує вищий FPS у сучасних іграх на низьких налаштуваннях.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 2600 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний процесор для багатопотокових завдань (рендеринг, компіляція) і ви не потребуєте високої однопотокової швидкості. Однак для ігор і повсякденних завдань Intel Ultra 7 буде помітно швидшим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 7 256V споживає менше енергії завдяки новішому техпроцесу, що робить його кращим для тривалої роботи від батареї в ноутбуках.

Чи підтримують ці процесори сучасні технології (DDR5, PCIe 5.0)?

Intel Core Ultra 7 256V підтримує DDR5 та PCIe 5.0, тоді як AMD Ryzen 5 2600 обмежений DDR4 та PCIe 3.0, що впливає на швидкість роботи з новими SSD та оперативною пам'яттю.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Intel Core Ultra 7 256V забезпечує вищу продуктивність у бенчмарках (наприклад, Geekbench 6 багатоядерний: 10735 проти 5239), що робить його кращим вибором для швидкого експорту та редагування відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.