Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs AMD Ryzen 5 2600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V та AMD Ryzen 5 2600X — це процесори різних поколінь, що належать до різних цінових ніш. Intel Core Ultra 7 256V, випущений у 2024 році, пропонує сучасну архітектуру та високу енергоефективність, тоді як AMD Ryzen 5 2600X, що дебютував у 2018 році, є перевіреним часом рішенням для бюджетних збірок. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та продуктивність у різних сценаріях.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 256V значно випереджає AMD Ryzen 5 2600X за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2676 проти 1272) та енергоефективністю (100 балів в обох, але з кращими показниками в сучасних завданнях). Він також демонструє вищі результати в Cinebench R23 (одноядерний: 1823 проти 1094) та багатоядерний (10059 проти 7523). Однак Ryzen 5 2600X може бути цікавим для бюджетних збірок завдяки нижчій ціні на вторинному ринку. Для ігор та повсякденних завдань Intel Core Ultra 7 256V є однозначно кращим вибором.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 256V має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (2676 проти 1272) та Passmark CPU (4151 проти 2383).
  • У багатопотокових завданнях Intel Core Ultra 7 256V також лідирує: Cinebench R23 (10059 проти 7523) та Geekbench 6 (10735 проти 5577).
  • Intel Core Ultra 7 256V випущений у 2024 році, тоді як AMD Ryzen 5 2600X — у 2018, що пояснює різницю в архітектурі та енергоефективності.
  • AMD Ryzen 5 2600X має нижчий загальний рейтинг (43 бали) порівняно з Intel Core Ultra 7 256V (58 балів).
  • Intel Core Ultra 7 256V демонструє кращу продуктивність у обробці зображень (105.2 проти 52.9 images/sec) та трасуванні променів (14 проти 9.89 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 1094
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 7523

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 528.6 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 46 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 133.2 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 172.1 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 112.6 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 24.5 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 52.9 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 9.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 1272
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 5577

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 24.3 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 198.8 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 697 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 2383
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 13908

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 19 квітня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Немає даних
Номер моделі 256V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 95 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2933
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт AMD Ryzen 5 2600X
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 256V чи AMD Ryzen 5 2600X?

Intel Core Ultra 7 256V кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності, що критично для більшості ігор. Він забезпечує вищі кадрові частоти в сучасних проєктах.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 2600X у 2024 році?

AMD Ryzen 5 2600X може бути бюджетним варіантом, але його продуктивність значно нижча за сучасні процесори. Для нових збірок краще обрати Intel Core Ultra 7 256V.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 7 256V, завдяки новішій архітектурі, споживає менше енергії при вищій продуктивності.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 7 256V значно швидше обробляє зображення (105.2 проти 52.9 images/sec) та трасування променів, що робить його кращим вибором для творчих завдань.

Чи підтримують ці процесори сучасні інтерфейси?

Intel Core Ultra 7 256V підтримує новіші стандарти (наприклад, PCIe 5.0), тоді як AMD Ryzen 5 2600X обмежений PCIe 3.0, що впливає на сумісність із сучасними відеокартами та SSD.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.