Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs AMD Ryzen 5 3600XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V (2024) та AMD Ryzen 5 3600XT (2020) — два процесори різних поколінь і архітектур. Перший створений для ультрабуків із акцентом на енергоефективність, другий — перевірений часом CPU для настільних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 256V випереджає Ryzen 5 3600XT в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1823 проти 1321) та енергоефективності, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв і повсякденних завдань. Водночас Ryzen 5 3600XT має більше ядер і потоків (6/12 проти 8/8), що дає йому перевагу в багатопотокових сценаріях, як-от відеомонтаж чи рендеринг. Однак завдяки новішій архітектурі Ultra 7 256V демонструє вищі результати в Geekbench 6 (багатоядерний: 10735 проти 7613). Якщо вам потрібна мобільність і енергоефективність — обирайте Intel; для стаціонарного ПК із акцентом на багатозадачність — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 256V значно швидший в одноядерних тестах: Cinebench R23 (1823 проти 1321) та Geekbench 6 (2676 проти 1821).
  • AMD Ryzen 5 3600XT має 6 ядер і 12 потоків, тоді як Intel — 8 ядер і 8 потоків, що дає AMD перевагу в багатопотокових робочих навантаженнях.
  • Ultra 7 256V виграє в енергоефективності (100 балів у відповідному рейтингу проти 100, але з кращими показниками продуктивності на ват), що робить його кращим для ноутбуків.
  • У багатоядерному Geekbench 6 Intel набирає 10735 проти 7613 у AMD — на 41% більше, що свідчить про кращу оптимізацію нової архітектури.
  • Ryzen 5 3600XT випущений у 2020 році, тоді як Ultra 7 256V — у 2024, тому Intel підтримує новітні інструкції та має інтегровану графіку вищого рівня (36 балів проти 27).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 1321
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 9696

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 738.4 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 60.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 154.6 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 211.2 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 150.2 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 37.2 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 57.4 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 13.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 1821
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 7613

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 51.7 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 30.2 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 113M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 14.7 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 231.4 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 1219 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 2760
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 18641

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі 256V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 95 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт AMD Ryzen 5 3600XT
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 7 256V має вищу одноядерну продуктивність (Passmark одноядерний: 4151 проти 2760), що важливо для більшості ігор. Однак Ryzen 5 3600XT може бути кращим у багатопотокових іграх завдяки 12 потокам.

Чи варто купувати Ryzen 5 3600XT у 2024 році?

Так, якщо ви збираєте бюджетний настільний ПК і потребуєте багатопотокової продуктивності. Але для енергоефективності та сучасних технологій краще обрати Intel Core Ultra 7 256V.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 7 256V має вищий рейтинг інтегрованої графіки (36 проти 27), що забезпечує кращу продуктивність у базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.

Який CPU краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

Хоча Ryzen 5 3600XT має більше потоків, Intel Ultra 7 256V показує вищі результати в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 10059 проти 9696), тому він може бути кращим для сучасних додатків.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, але слід враховувати різне призначення: Intel Ultra 7 256V створений для ноутбуків, а Ryzen 5 3600XT — для стаціонарних ПК. Порівняння показує, що нові мобільні CPU можуть конкурувати зі старшими настільними.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.