Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs AMD Ryzen 5 5500

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V та AMD Ryzen 5 5500 — два процесори різних поколінь і архітектур. Перший вийшов у 2024 році й орієнтований на енергоефективність та однопотокову продуктивність, другий — перевірений часом чип від AMD з 2022 року, який пропонує високу багатопотокову потужність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 256V випереджає AMD Ryzen 5 5500 за однопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 одноядерний: 1823 проти 1358) та швидкістю роботи з браузером і фото. Водночас Ryzen 5 5500 трохи кращий у багатоядерних завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 10412 проти 10059) і пропонує вищу швидкість рейтрейсингу. Якщо вам потрібен процесор для повсякденних завдань, роботи з текстом та веб-серфінгу, обирайте Intel. Для бюджетних збірок, де важлива багатопотокова обробка, краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 256V має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний 2676 проти 1961 у AMD Ryzen 5 5500.
  • AMD Ryzen 5 5500 демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (10412 проти 10059) та у рейтрейсингу (15.4 проти 14 Mpixels/sec).
  • Intel Core Ultra 7 256V швидше обробляє текстові документи (298.1 pages/sec проти 191.9) та веб-сторінки (260.1 проти 147.3 pages/sec).
  • AMD Ryzen 5 5500 вийшов на два роки раніше (2022 проти 2024), що може вплинути на сумісність із новими материнськими платами.
  • Загальний рейтинг енергоефективності однаковий (100 балів в обох), але Intel має вищий показник інтегрованої графіки (36 проти 29).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 1358
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 10412

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 819.4 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 61.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 147.3 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 233.2 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 191.9 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 40.4 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 61.4 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 15.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 1961
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 8220

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 65.7 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 36.9 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 57M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 24.7M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 14.9 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 245.5 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 905 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 17.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 3058
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 19398

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі 256V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт AMD Ryzen 5 5500
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 7 256V чи AMD Ryzen 5 5500?

Intel Core Ultra 7 256V має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для більшості ігор. Він також має кращу інтегровану графіку, що дозволяє грати без дискретної відеокарти.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 5 5500 для роботи з відео?

AMD Ryzen 5 5500 трохи кращий у багатоядерних завданнях, тому він може бути кращим вибором для рендерингу відео, особливо в бюджетних збірках.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак Intel Core Ultra 7 256V новіший і може мати краще управління живленням у сучасних ноутбуках.

Чи можна використовувати Intel Core Ultra 7 256V для офісних завдань?

Так, Intel Core Ultra 7 256V чудово підходить для офісних завдань завдяки високій швидкості обробки текстів, PDF та веб-сторінок.

Який процесор краще за співвідношенням ціна/продуктивність?

AMD Ryzen 5 5500 часто дешевший і пропонує конкурентну багатопотокову продуктивність, що робить його вигідним вибором для бюджетних збірок. Intel Core Ultra 7 256V дорожчий, але дає перевагу в одноядерних тестах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.