Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs AMD Ryzen 5 7640HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V та AMD Ryzen 5 7640HS — два сучасні процесори, що належать до різних архітектурних поколінь. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий — на початку 2023-го. Обидва орієнтовані на продуктивні ноутбуки, але мають різний баланс між одно- та багатопотоковою роботою, а також енергоефективністю. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та допоможемо визначити, який чип краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 256V випереджає AMD Ryzen 5 7640HS в одноядерних тестах (Geekbench 6, Cinebench R23) та має вищу швидкість обробки веб-сторінок і фото. Натомість AMD демонструє кращу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23, швидше компілює код та стискає файли. Обидва процесори мають однакову енергоефективність та інтегровану графіку. Якщо вам потрібна максимальна швидкість в однопотокових задачах — обирайте Intel. Для багатозадачності та роботи з великими обсягами даних краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 256V має вищу одноядерну продуктивність: Cinebench R23 (одноядерний) — 1823 проти 1715 у AMD, Geekbench 6 (одноядерний) — 2676 проти 2466.
  • AMD Ryzen 5 7640HS значно швидший у багатоядерних сценаріях: Cinebench R23 (багатоядерний) — 13029 проти 10059, Clang compilation — 76.6 Klines/sec проти 67.7.
  • Intel виграє в обробці веб-контенту: HTML 5 Browser — 260.1 pages/sec проти 188.1, а також у Photo processing — 105.2 images/sec проти 75.4.
  • AMD демонструє кращу швидкість стиснення файлів (File compression — 1000 MB/sec проти 974.9) та Ray tracing — 17.3 Mpixels/sec проти 14.
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100) та інтегрованої графіки (36), але Intel вийшов на ринок пізніше (вересень 2024 проти січня 2023).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 1715
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 13029

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 1000 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 76.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 188.1 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 254.4 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 263.2 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 52.6 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 75.4 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 17.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 2466
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 10193

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 45.5 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 78M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 30.1M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 272.4 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 1173 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 20.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 3633
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 22998

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 256V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 760M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 4,3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 43x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-54 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 760M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 2,66 терафлопс
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт AMD Ryzen 5 7640HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 256V чи AMD Ryzen 5 7640HS?

Обидва мають однакову інтегровану графіку, тому для ігор без дискретної відеокарти вони подібні. Intel має невелику перевагу в одноядерній продуктивності, що може дати +5–10% FPS у чутливих до CPU іграх.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали максимальну оцінку 100 за енергоефективність. Це означає, що вони однаково добре підходять для тонких ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи варто обирати Intel Core Ultra 7 256V замість AMD Ryzen 5 7640HS для роботи?

Для однопотокових задач (веб-серфінг, офісні програми) Intel кращий. Для багатопотокової роботи (компіляція, відеомонтаж, архівація) AMD виграє завдяки вищим показникам у Cinebench R23 багатоядерному.

Який процесор новіший?

Intel Core Ultra 7 256V вийшов у вересні 2024 року, а AMD Ryzen 5 7640HS — у січні 2023. Intel є свіжішою моделлю з архітектурою Lunar Lake.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

Intel Core Ultra 7 256V має рейтинг 58, AMD Ryzen 5 7640HS — 56. Різниця невелика, але Intel трохи випереджає за сукупністю характеристик.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.