Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs AMD Ryzen 5 8640HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V та AMD Ryzen 5 8640HS — це два сучасні процесори для ноутбуків, які з’явилися на ринку з різницею в кілька місяців. Перший дебютував у вересні 2024 року, другий — у грудні 2023-го. Обидва належать до середнього цінового сегмента, але мають різну архітектуру та підходи до продуктивності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, результати тестів і сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 256V виграє в енергоефективності (100 балів проти 0) та однопотоковій продуктивності (71 проти 64), що робить його ідеальним для легких завдань і тривалої роботи від батареї. AMD Ryzen 5 8640HS, натомість, демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (13040 проти 10059) та вищу швидкість у файловому стисненні. Якщо вам потрібна енергоефективність і швидкість в одноядерних задачах — обирайте Intel. Для багатозадачності та роботи з важкими додатками краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Енергоефективність: Intel Core Ultra 7 256V отримав 100 балів, тоді як AMD Ryzen 5 8640HS — 0, що свідчить про значно нижче енергоспоживання Intel.
  • Однопотокова продуктивність: Intel випереджає AMD у Geekbench 6 (2676 проти 2269) та Passmark (4151 проти 3625), що забезпечує швидшу роботу в іграх і повсякденних додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD лідирує в Cinebench R23 (13040 проти 10059) та Clang compilation (67.7 Klines/sec проти 53.5), що краще для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Intel має невелику перевагу (36 балів проти 34), що може дати кілька додаткових кадрів у легких іграх.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 7 256V вийшов у вересні 2024 року, а AMD Ryzen 5 8640HS — у грудні 2023-го, що робить Intel більш свіжим рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 1730
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 13040

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 928.4 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 53.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 169.7 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 200 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 237.7 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 37.6 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 72.3 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 11.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 2269
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 8013

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 67.2 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 39 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 67M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 13.5 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 223.9 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 914 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 15.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 3625
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 19412

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі 256V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 760M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 35x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт Немає даних
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 760M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 2,66 терафлопс
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт AMD Ryzen 5 8640HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 256V чи AMD Ryzen 5 8640HS?

Intel Core Ultra 7 256V має вищу однопотокову продуктивність (2676 проти 2269 у Geekbench 6) та кращу інтегровану графіку, тому він забезпечить більше кадрів у більшості ігор.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 5 8640HS для роботи з відео?

Так, AMD показує кращу багатопотокову продуктивність (13040 проти 10059 у Cinebench R23), що пришвидшить рендеринг та експорт відео.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core Ultra 7 256V значно енергоефективніший (100 балів проти 0), що забезпечує довшу роботу ноутбука від батареї.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 256V для багатозадачності?

Intel поступається AMD у багатопотокових тестах, тому для інтенсивної багатозадачності (багато вкладок, віртуальні машини) AMD Ryzen 5 8640HS буде кращим вибором.

Який процесор новіший і чи варто чекати наступні моделі?

Intel Core Ultra 7 256V вийшов у вересні 2024 року, він новіший за AMD (грудень 2023). Якщо вам потрібна сучасна архітектура та енергоефективність, Intel — гарний вибір.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.