Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs AMD Ryzen 7 5800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V та AMD Ryzen 7 5800U — два процесори для тонких ноутбуків, що представляють різні покоління. Перший вийшов у 2024 році на архітектурі Lunar Lake, другий — у 2021 на Zen 3. Обидва мають 8 ядер, але Ultra 7 256V орієнтований на однопотокову швидкість та енергоефективність, тоді як Ryzen 7 5800U пропонує перевірену багатопотокову продуктивність. Розглянемо ключові відмінності в тестах та сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 256V випереджає AMD Ryzen 7 5800U за одноядерною продуктивністю (Cinebench R23: 1823 проти 1425) та більшістю синтетичних тестів, зокрема Geekbench 6 (2676 проти 1899 в одноядерному). Він також ефективніший у фотообробці та компіляції. Однак Ryzen 7 5800U демонструє кращий результат у трасуванні променів (15,3 проти 14 Mpixels/sec) і залишається гідним вибором для бюджетних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна швидкість в однопотокових завданнях та свіжіша архітектура — обирайте Intel. Для загальних завдань з акцентом на багатопотоковість підійде AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 256V значно швидший в одноядерних тестах: Cinebench R23 (1823 проти 1425) та Geekbench 6 (2676 проти 1899).
  • У багатоядерному Cinebench R23 Ultra 7 256V набирає 10059 балів проти 8154 у Ryzen 7 5800U, що дає приріст ~23%.
  • Ultra 7 256V ефективніше обробляє файли (974,9 MB/s проти 707 MB/s) та компілює код (67,7 Klines/s проти 50,6 Klines/s).
  • AMD Ryzen 7 5800U незначно випереджає в трасуванні променів (15,3 проти 14 Mpixels/sec), що може бути важливо для окремих графічних завдань.
  • Intel вийшов у 2024 році, тоді як AMD — у 2021, тому Ultra 7 256V пропонує новішу архітектуру та кращу енергоефективність (обидва мають 100 балів за цим параметром).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 1425
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 8154

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 707 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 50.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 136.9 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 220.8 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 191.1 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 32 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 57.1 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 15.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 1899
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 7496

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 74.5 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 39.1 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 23.5M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 14.4 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 224.9 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 773 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 3028
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 18394

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі 256V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 1,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 19x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 10-25 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon RX Vega 8
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 1024 512
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 2,05 терафлопс
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 16 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт AMD Ryzen 7 5800U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 256V чи AMD Ryzen 7 5800U?

Intel Core Ultra 7 256V має вищу одноядерну продуктивність, що важливо для ігор. Однак обидва процесори не призначені для важких ігор без дискретної графіки. Для легких та середніх проектів Ultra 7 256V буде швидшим.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 5800U у 2024 році?

Так, якщо ви шукаєте бюджетний ноутбук з хорошою багатопотоковою продуктивністю. Ryzen 7 5800U все ще справляється з офісними завданнями, переглядом відео та легкою роботою з графікою.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Intel Core Ultra 7 256V заснований на новішій архітектурі Lunar Lake, що може забезпечити кращу автономність у сучасних ноутбуках.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 256V для відеомонтажу?

Так, завдяки вищій продуктивності в тестах Geekbench та Cinebench Ultra 7 256V краще впорається з відеомонтажем, ніж Ryzen 7 5800U. Однак для професійної роботи варто розглянути моделі з дискретною графікою.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 7 256V має вищий показник інтегрованої графіки (36 балів проти 28 у AMD). Це означає кращу продуктивність у базових графічних завданнях та легких іграх.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.