Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs AMD Ryzen 7 5800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V (2024) та AMD Ryzen 7 5800X (2020) — це два процесори різних поколінь і архітектур. Перший орієнтований на енергоефективність та інтегровану графіку, другий — на багатопотокову потужність для ігор та робочих станцій. Порівняємо їх за ключовими бенчмарками, енергоспоживанням та реальними сценаріями використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 256V виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1823 проти 1600) та енергоефективності, що робить його ідеальним для ультрабуків. AMD Ryzen 7 5800X значно потужніший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 15344 проти 10059) і компіляції коду, але потребує більше енергії. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова швидкість та ігрова продуктивність — обирайте Ryzen 7 5800X. Для тонких ноутбуків з тривалою автономністю краще підійде Ultra 7 256V.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core Ultra 7 256V випереджає Ryzen 7 5800X у Geekbench 6 (2676 проти 2232) та Passmark (4151 проти 3445).
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 5800X значно швидше у Cinebench R23 (15344 проти 10059) та Passmark (27847 проти 21811).
  • Компіляція та стиснення: Ryzen 7 5800X швидше компілює код (97.9 Klines/sec проти 67.7), але Ultra 7 256V краще стискає файли (974.9 MB/sec проти 851.2).
  • Енергоефективність: обидва мають однаковий показник 100, але Ultra 7 256V створений для меншого тепловиділення, що критично для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Ultra 7 256V має кращу вбудовану графіку (36 проти 38 за шкалою), хоча різниця незначна; для ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 1600
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 15344

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 851.2 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 97.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 181 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 319.6 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 236.3 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 50.5 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 66.8 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 25.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 2232
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 10270

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 96 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 52.7 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 127M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 35.5M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 21.3 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 345.8 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 1377 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 23.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 3445
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 27847

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 8 жовтня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 256V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 38x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 105 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 90°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,15 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт AMD Ryzen 7 5800X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 256V чи AMD Ryzen 7 5800X?

AMD Ryzen 7 5800X краще підходить для ігор завдяки вищій багатоядерній продуктивності та потужності. Intel Ultra 7 256V може бути варіантом для легких ігор на інтегрованій графіці, але для AAA-проєктів потрібна дискретна відеокарта.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 7 256V у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для ноутбука з тривалою автономністю та хорошою одноядерною швидкістю. Для важких багатопотокових завдань краще обрати Ryzen 7 5800X.

Який процесор краще для роботи з відео та 3D-моделюванням?

AMD Ryzen 7 5800X має вищу багатоядерну продуктивність, що дає перевагу в рендерингу та компіляції. Intel Ultra 7 256V підійде для легших завдань завдяки кращій одноядерній швидкості.

Чи підтримують ці процесори сучасні технології?

Обидва підтримують PCIe 4.0 та DDR4/DDR5 (залежно від платформи). Intel Ultra 7 256V новіший і має кращу інтегровану графіку, але Ryzen 7 5800X сумісний з AM4, що дешевше.

Який процесор має краще співвідношення ціна/продуктивність?

AMD Ryzen 7 5800X часто вигідніший завдяки нижчій ціні на вторинному ринку та високій багатоядерній потужності. Intel Ultra 7 256V дорожчий, але пропонує кращу енергоефективність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.