Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs AMD Ryzen 7 7745HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V та AMD Ryzen 7 7745HX — два сучасні процесори для ноутбуків, які представляють різні підходи до мобільної продуктивності. Ultra 7 256V (2024 рік) робить ставку на енергоефективність і нову архітектуру Lunar Lake, тоді як Ryzen 7 7745HX (2023 рік) — це потужний чип на архітектурі Zen 4, орієнтований на максимальну багатопотокову обробку. Розберімося, який з них краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7745HX значно випереджає Intel Core Ultra 7 256V у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 18060 проти 10059, а Geekbench 6 багатоядерний — 13662 проти 10735. Він також швидше справляється з компіляцією коду, стисненням файлів та рендерингом. Однак Intel Ultra 7 256V демонструє кращу енергоефективність (однаковий показник 100 у цій категорії) і виграє в одноядерному Passmark (4151 проти 3948). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи або ігор — обирайте Ryzen 7 7745HX. Для довгої автономності та легких завдань — Intel Ultra 7 256V.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 7745HX майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (багатоядерний) — 18060 балів проти 10059 у Intel.
  • Одноядерна продуктивність: Intel Ultra 7 256V трохи випереджає в Passmark (4151 проти 3948), але в Geekbench 6 та Cinebench R23 лідерство за AMD.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий рейтинг 100, але Intel Ultra 7 256V побудований на новішій архітектурі Lunar Lake, що потенційно забезпечує менше енергоспоживання в легких сценаріях.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 7745HX має вищий рейтинг (44 проти 36), що може дати перевагу в базових іграх без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 7 256V новіший (вересень 2024), тоді як AMD Ryzen 7 7745HX вийшов у січні 2023 року.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 1846
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 18060

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 1360 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 118.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 241.9 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 385.6 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 284.5 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 64 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 88.8 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 25.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 2763
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 13662

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 106.9 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 64.6 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 158M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 43.8M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 23.2 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 387.2 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 1710 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 3948
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 32729

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі 256V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 610M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 45-75 Вт
Сокет FCBGA-2833 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 610M
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 1024 128
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт AMD Ryzen 7 7745HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 256V чи AMD Ryzen 7 7745HX?

AMD Ryzen 7 7745HX має вищу багатопотокову продуктивність і кращу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для ігор, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи підходить Intel Core Ultra 7 256V для відеомонтажу?

Так, але AMD Ryzen 7 7745HX значно швидше справляється з рендерингом (Ray tracing: 25.4 Mpixels/sec проти 14) та компіляцією, тому для професійної роботи краще обрати AMD.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Ultra 7 256V на новішій архітектурі може споживати менше енергії в легких завданнях, що подовжує автономність ноутбука.

Чи варто купувати Intel Ultra 7 256V замість AMD Ryzen 7 7745HX?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатопотокових завданнях — ні, AMD краще. Intel варто обрати, якщо пріоритет — енергоефективність та новітні технології.

Який процесор має кращу одноядерну продуктивність?

За результатами Passmark одноядерний тест виграє Intel (4151 проти 3948), але в Geekbench 6 та Cinebench R23 лідирує AMD, тому різниця мінімальна.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.