Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs AMD Ryzen 7 8840U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V та AMD Ryzen 7 8840U — два сучасних процесори для тонких ноутбуків, що змагаються за звання найкращого. Обидва отримали однаковий загальний рейтинг 58 балів, але мають різні сильні сторони. Ultra 7 256V виділяється однопотоковою швидкістю та енергоефективністю, тоді як Ryzen 7 8840U пропонує кращу багатопотокову продуктивність і потужнішу інтегровану графіку. Розберімося, який CPU підійде саме вам.

Короткий висновок. Якщо ваш пріоритет — максимальна однопотокова продуктивність для ігор або швидких завдань, Intel Core Ultra 7 256V буде чудовим вибором завдяки вищим результатам у Geekbench 6 (одноядерний) та Passmark (одноядерний). Натомість AMD Ryzen 7 8840U краще справляється з багатозадачністю та ресурсоємними рендерингом — його показники Cinebench R23 (багатоядерний) та Clang compilation значно вищі. Обидва процесори демонструють однакову енергоефективність, тому вибір залежить від ваших робочих сценаріїв.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 7 256V випереджає AMD у Geekbench 6 (2676 проти 2515) та Passmark (4151 проти 3688), що дає перевагу в іграх і повсякденних додатках.
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 8840U значно потужніший у Cinebench R23 (12890 проти 10059) та Clang compilation (87.1 проти 67.7 Klines/sec), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 8840U має незначну перевагу (37 проти 36 балів), що може вплинути на продуктивність у легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: Ryzen 7 8840U швидше стискає файли (1140 MB/sec проти 974.9 MB/sec) та обробляє PDF (351.4 проти 282.1 Mpixels/sec), що важливо для роботи з великими документами.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 7 256V новіший (вересень 2024), тоді як AMD Ryzen 7 8840U з'явився в грудні 2023 року, що може вплинути на сумісність із новітніми технологіями.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 1765
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 12890

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 1140 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 87.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 247.3 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 351.4 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 268.4 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 49.7 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 97.1 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 18.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 2515
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 11624

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 89.9 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 81M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 31.8M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 16.5 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 1221 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 18.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 23821

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі 256V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.2 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15-30 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 780M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 1024 768
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 4,15 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт AMD Ryzen 7 8840U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 256V чи AMD Ryzen 7 8840U?

Для ігор краще підійде Intel Core Ultra 7 256V завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2676 проти 2515). Однак AMD Ryzen 7 8840U має трохи кращу інтегровану графіку, що може допомогти в легких іграх без дискретної відеокарти.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності — 100 балів. Це означає, що вони споживають приблизно однакову кількість енергії, що робить їх чудовим вибором для ультрабуків.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 7 8840U для роботи з відео?

Так, AMD Ryzen 7 8840U краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 12890 проти 10059) та швидшому рендерингу (Ray tracing: 18.7 проти 14 Mpixels/sec).

Який процесор новіший і чи варто це враховувати?

Intel Core Ultra 7 256V вийшов у вересні 2024 року, а AMD Ryzen 7 8840U — у грудні 2023. Новіший Intel може мати кращу підтримку сучасних технологій, але різниця в продуктивності невелика.

Який процесор кращий для програмування та компіляції коду?

AMD Ryzen 7 8840U значно швидше компілює код (Clang compilation: 87.1 проти 67.7 Klines/sec), тому він кращий для розробників. Intel Core Ultra 7 256V може бути зручнішим для швидких одноядерних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.