Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V та AMD Ryzen Z1 — два сучасні процесори, що належать до різних поколінь і орієнтовані на різні сценарії використання. Ultra 7 256V вийшов у вересні 2024 року та пропонує новітню архітектуру Intel, тоді як Ryzen Z1 дебютував у квітні 2023 року як мобільний чип для компактних пристроїв. Обидва мають однакову енергоефективність (100 балів), але відрізняються за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та визначимо, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 256V випереджає AMD Ryzen Z1 за більшістю тестів: однопотокова продуктивність вища на 6 балів (71 проти 65), а багатопотокова — на 3 бали (23 проти 20). У Geekbench 6 Ultra 7 набирає 2676/10735 балів проти 2290/8874 у Ryzen Z1, що робить його кращим вибором для ресурсоємних завдань, таких як рендеринг та компіляція. Однак Ryzen Z1 демонструє вищу швидкість стиснення файлів (1008.9 MB/s проти 974.9 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у сучасних додатках, обирайте Intel Core Ultra 7 256V. Для енергоефективних сценаріїв або бюджетних збірок AMD Ryzen Z1 також залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 256V має вищу однопотокову продуктивність (71 бал) порівняно з AMD Ryzen Z1 (65 балів), що особливо помітно в Geekbench 6: 2676 проти 2290 балів.
  • Багатопотокова продуктивність Ultra 7 також краща: 23 бали проти 20 у Ryzen Z1, а в Cinebench R23 багатоядерний результат становить 10059 проти 9890.
  • AMD Ryzen Z1 випереджає Intel у швидкості стиснення файлів (1008.9 MB/s проти 974.9 MB/s), що може бути корисним для архівації даних.
  • У тесті HTML 5 Browser Intel Ultra 7 значно швидший: 260.1 сторінок/с проти 184.9 сторінок/с у Ryzen Z1, що свідчить про кращу роботу з веб-додатками.
  • Intel Core Ultra 7 256V новіший (вересень 2024) і має вищий загальний рейтинг (58 балів) порівняно з Ryzen Z1 (55 балів), що робить його більш сучасним рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 9890

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 1008.9 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 208.1 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 74.7 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 8874

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 60.8 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 37 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 213.7 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 980 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 3735
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 18778

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 25 квітня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 256V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.2 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 32x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 9-30 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP7
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Radeon 740M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1950 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 1024 256
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс 1,28 терафлопс
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 4
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 7 256V чи AMD Ryzen Z1?

Intel Core Ultra 7 256V має вищу однопотокову продуктивність (71 бал проти 65), що важливо для ігор. Однак обидва процесори мають інтегровану графіку середнього рівня (36 та 34 бали), тому для сучасних ігор краще використовувати дискретну відеокарту.

Чи варто купувати AMD Ryzen Z1 у 2025 році?

AMD Ryzen Z1 залишається актуальним для бюджетних та енергоефективних збірок. Він добре справляється з базовими завданнями, але поступається новішому Intel Core Ultra 7 256V у багатопотокових тестах. Якщо ціна нижча, це може бути виправданим вибором.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 7 256V чи AMD Ryzen Z1?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності — 100 балів. Це означає, що вони споживають приблизно однакову кількість енергії при виконанні типових завдань, що робить їх придатними для мобільних пристроїв.

Який процесор швидше обробляє фото та відео?

Intel Core Ultra 7 256V швидше обробляє фото (105.2 зображень/с проти 74.7) та фон (50.8 зображень/с проти 42.3). Також він має вищу швидкість рейтрейсингу (14 Mpixels/с проти 12.9), що робить його кращим для творчих завдань.

Чи підходить AMD Ryzen Z1 для компіляції коду?

Так, AMD Ryzen Z1 показує 59.6 Klines/с у тесті Clang compilation, що трохи нижче за Intel Ultra 7 (67.7 Klines/с). Для легких проектів його достатньо, але для великих кодових баз Intel буде ефективнішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.