Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 7 256V vs Intel Core i3 12100F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 7 256V та Intel Core i3 12100F — два представники різних поколінь і лінійок Intel. Перший належить до серії Ultra, орієнтованої на енергоефективність та інтегровану графіку, другий — це перевірений часом бюджетний i3 без вбудованого відеоядра. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у синтетичних тестах та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 7 256V випереджає Core i3 12100F за одноядерною продуктивністю (Cinebench R23: 1823 проти 1624) та енергоефективністю, а також має потужнішу інтегровану графіку. Водночас i3 12100F демонструє кращі результати в Geekbench 6 (одноядерний: 2712 проти 2676) і може бути привабливішим для ігрових збірок із дискретною відеокартою завдяки нижчій ціні. Якщо вам потрібен ультрабук або компактний ПК із вбудованою графікою — обирайте Ultra 7 256V. Для бюджетного ігрового комп'ютера з окремою відеокартою краще підійде i3 12100F.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 7 256V має вищу одноядерну продуктивність у Cinebench R23 (1823 проти 1624) та Passmark CPU (4151 проти 3461).
  • Core i3 12100F випереджає Ultra 7 256V у Geekbench 6 одноядерному тесті (2712 проти 2676), що свідчить про дещо іншу оптимізацію.
  • У багатоядерних завданнях Ultra 7 256V помітно сильніший: Cinebench R23 (10059 проти 8447), Geekbench 6 (10735 проти 9372), Passmark (21811 проти 14108).
  • Ultra 7 256V має кращу інтегровану графіку (оцінка 36 проти 27), тоді як i3 12100F взагалі позбавлений вбудованого відеоядра (потрібна дискретна відеокарта).
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково високо (100 балів), але Ultra 7 256V вийшов у 2024 році, а i3 12100F — у 2022, що впливає на архітектуру та підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1823 1624
Cinebench R23 (багатоядерний) 10059 8447

GeekBench v6

File compression 974.9 MB/sec 792.9 MB/sec
Clang compilation 67.7 Klines/sec 60.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 260.1 pages/sec 204.1 pages/sec
PDF Renderer 282.1 Mpixels/sec 263.7 Mpixels/sec
Text processing 298.1 pages/sec 267.7 pages/sec
Background blur 50.8 images/sec 48.6 images/sec
Photo processing 105.2 images/sec 82.8 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 14.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2676 2712
Geekbench 6 (багатоядерний) 10735 9372

PassMark

Integer math 46.2 GOps/sec 41.2 GOps/sec
Floating point math 63.4 GOps/sec 32.1 GOps/sec
Find prime numbers 215M Primes/sec 62M Primes/sec
Random string sorting 25.8M Strings/sec 15.8M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 8.1 GBytes/sec
Data compression 209.5 MBytes/sec 161.8 MBytes/sec
Physics 1789 Frames/sec 1003 Frames/sec
Extended instructions 18.1B Matrices/sec 10.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4151 3461
Passmark CPU (багатоядерний) 21811 14108

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 256V i3-12100F
Інтегрована графіка Arc Graphics 140V Немає

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.2 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 22x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 58 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 89 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 140V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1950 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 1024 Немає даних
IGPU FLOPS 3,99 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 7 256V Сайт Intel Core i3 12100F
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 7 256V чи Intel Core i3 12100F?

Для ігор з дискретною відеокартою i3 12100F часто є більш бюджетним вибором, але Ultra 7 256V має вищу одноядерну продуктивність та інтегровану графіку, що може бути корисним для легких ігор без окремої відеокарти.

Чи варто купувати Intel Core i3 12100F у 2025 році?

Так, i3 12100F залишається хорошим бюджетним варіантом для ігрових ПК з дискретною графікою, але варто враховувати, що він не має вбудованого відеоядра і поступається новішим моделям за багатоядерною продуктивністю.

Який процесор енергоефективніший: Ultra 7 256V чи i3 12100F?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Ultra 7 256V базується на новішій архітектурі, що забезпечує кращу продуктивність на ват у більшості сценаріїв.

Чи можна використовувати Intel Core Ultra 7 256V без дискретної відеокарти?

Так, Ultra 7 256V має інтегровану графіку, яка підходить для повсякденних завдань, перегляду відео та нетребувальних ігор, тому він може працювати без окремої відеокарти.

Який процесор краще для роботи з відео та фото: Ultra 7 256V чи i3 12100F?

Ultra 7 256V демонструє вищу продуктивність у багатоядерних тестах (наприклад, обробка фото: 105.2 проти 82.8 зображень/с), тому він краще підходить для ресурсоємних завдань, як-от рендеринг та монтаж.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.